Saadet Partisi Urfa teşkilatı kadro oluşturuyor

Saadet Partisi tarafından Şanlıurfa İl Başkanlığı görevine getirilen Niyazi Yanmaz partililerle buluştuğu toplantıda 'yandaş medya' eleştirisinde bulunurken, partisinin Şanlıurfa kadrosu için de görev yapmak isteyen herkese kapılarının açık olduğunu duyurdu.

04 / 07 / 2017 12:39

21. Dönem Şanlıurfa Milletvekili Niyazi Yanmaz, Saadet Partisi Genel Merkezi tarafından Şanlıurfa İl Başkanı olarak atanmasının ardından Ramazan ve bayram sonrası parti teşkilatları ile bir araya geldi. Şanlıurfa’da geçmiş dönemlerde Belediye başkan vekilliği ve 21. Dönemde TBMM’ye girerek milletvekilliği yapmış olan Yanmaz, Şanlıurfa’yı şaha kaldıracak teşkilatların kurulması ve kurumsallaşma yolunda atılacak adımları belirlemek adına parti teşkilatını il binasında toplayarak bir sunum gerçekleştirdi.

"HAKKI HÂKİM KILMAK İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ "

Parti teşkilatına hitaben bir konuşma yapan Yanmaz; "Bizler bu sıcak Temmuz gününde buraya gelerek bu konuşmaları dinledikten sonra konforumuzdan taviz vermeden evimize gidip yan gelip yatacak mıyız? Yoksa Hz. İbrahim, Hz. Musa, Hz. Muhammed A.S. ‘ın zorlu ve meşakkatli yoluna talip olup hakkı hâkim kılmak için var gücümüzle çalışacak mıyız? Bütün mesele bu yol ayrımında bitiyor. İşte biz buna karar vermek için sizleri bu sıcak günde buraya çağırdık" dedi.

 "MUKTEDİR MEDYA HALKI AYAKTA UYUTUYOR"

Konuşmasında gündeme dair açıklamalarda bulunan ve yandaş medya eleştirisi yapan Yanmaz, iktidara yakın bir takım medya gruplarının halkı uyutmak için her şeyi güllük gülistanlık gösterdiğini vurgulayarak "Biz Milli Görüş teşkilatları olarak bardağın dolu tarafını görürken diğer yandan bardağın boş tarafını da görmek ve halka bunu anlatmak zorundayız. Biz İyinin, Güzelin, Adil olanın ve hakkın hâkim olması için uyarı ve çalışma vazifemizi yapmak zorundayız" açıklamasında bulundu.

"BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİNE HIZLA GİDİYORUZ"

Gündeminde dış politika da bulunan Yanmaz, "Bilindiği gibi eski bir ABD dış işleri bakanı Condoliza Rice Endonezya’dan Fas’a 22 İslam ülkesinin sınırları değişecek demişti. Bu gün baktığımız zaman gerek Irak savaşı gerek Arap Baharı adı altında yapılan Emperyal saldırılar sonucunda süreç hızla işlemektedir ve Büyük Ortadoğu Projesine doğru hızla gitmekteyiz. Bir takım insanımız “ya bize bir şey olmaz burada medfun olan Peygamberlerin zat’ların evliyaların hatırına Allah bizi koruyor diyenler var! Akıllı olmamız lazım Bağdat’ta, Hama’da, Humus’ta az mı eliya sahabi ve benzeri Allah dostları vardı hepsi yerle yeksan oldu. Bizlerde akıllı olmazsak gelecek vizyonu olan siyaset belirlemezsek bizimde sonumuz farklı olmayacak!... Bundan emin olun!... Siyonizm’in ve Emperyal güçlerin bu topraklar üzerinde hayalleri, gözleri var. Arz-ı mevut yani vaat edilmiş topraklar olarak kutsal saydıkları topraklarda gözleri olduğunu görmezsek bizim de Arap coğrafyasından bir farkımız olmayacak" diye konuştu.

"KAPIMIZ DA GÖNLÜMÜZ DE AÇIK"

Konuşmasının sonunda partililere ve davetlilere partisinin kadrosu için seslenen Yanmaz “Kardeşlerim biliyorsunuz genel merkezimiz bu görevi bize yeni tevdi etti. Beni bu ağır sorumluluk altında yalnız bırakmayacağınızı ve elinizden geleni yapacağınızı biliyorum. Ancak bu yeterli değil ben Şanlıurfa’dan şanlı bir direniş başlatıp milli görüş kadrolarının yani ehil kadroların iş başına gelene kadar canla başla çalışacak bir kadro kurmak istiyorum. Sandık kurullarından Mahalle teşkilatlarına ilçe teşkilatlarına il teşkilatına, Kadın kolları ve Gençlik kollarına kadar görev almak isteyen bütün kardeşlerime gönlümüz de kapımızda sonuna kadar açık. Bu kapıdan kimsenin dışlanmayacağını ve kimsenin ötekileştirilmeyecek" dedi. (HABER MERKEZİ)