Sade: Bürokrasi risk almalı

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan TÜMSİAD Şanlıurfa Şubesini ziyaret ederek yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. TÜMSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Sade, hükümetin ekonomik durgunlukta almış olduğu tedbirleri övdü ve bürokrasinin de bu yönde tavır takınması gerektiğini kaydetti.

03 / 02 / 2017 11:11

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan, Tüm Sanayici ve İşadamları TÜMSİAD Şanlıurfa Şubesini ziyaret ederek yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Özcan ziyarette yaptığı konuşmada, hükümetin küresel krizden ülkenin en asgari biçimde etkilenmesi adına her türlü tedbiri aldığını ve yatırımcıyı desteklediğini söyledi.

Zaman zaman bürokratik engelleri aşma konusunda bazı sıkıntılarla karşılaşıldığını dile getiren Milletvekili Özcan, “Türkiye yeni bir değişim süreci yaşıyor. Yeni Türkiye oluşuyor. Yeni Türkiye’de şimdiye kadar yaşanan sıkıntıların yaşanmaması adına önemli değişiklikler yapılıyor. Yakında söz yine milletin olacak. Ve aziz milletimiz ülkemizin bekası için üzerine düşeni en iyi şekilde yerine getirecektir” dedi.

Ziyarette bir konuşma yapan TÜMSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı M.Sadık Sade, Türkiye’nin dünya genelinde yaşanan ekonomik çalkantılardan en az zayiatla çıkması adına hükümet tarafından alınan tedbirleri ve sunulan destekleri yakından takip ettiklerini söyledi.

‘BU BÜROKRASİ BİZİ YAVAŞLATACAKTIR’

Hükümetin çabalarını takdirle karşıladıklarını söyleyen Sade konuşmasına şöyle devam etti: “Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve Hükümetimiz yatırımcıların önün açmak için, yatırımların kesintiye uğramaması için ellerinden gelen tüm çabayı sarf ediyorlar. Ancak bürokrasi sanki bu devletin bir parçası değilmiş gibi çoğu zaman yatırımcının ve girişimcinin önünü kesmek için adeta yarış içerisine giriyor. Tabiri caizse Ankara aynı oynuyor, taşra ayrı oynuyor. Bürokratların risk alması ve yöneticilerimizle aynı zihniyette hareket etmesi gerekiyor. Bürokraside ataletin ortadan kaldırılması adına yöneticilerin ellerini masaya vurmaları gerekiyor. Yeni Türkiye yolunda bu bürokrasi her zaman bizi yavaşlatacaktır”. (HABER MERKEZİ)