Sessiz sedasız görevine başladı

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna'nın yerine atanan Adıyaman Valisi Abdullah Erin görevine başladı. Vali Erin terörle mücadele kararlığı ve devletin şefkatli yüzünü göstereceği mesajı verdi.

06 / 07 / 2017 10:45

Adıyaman Valiliği görevinden Şanlıurfa Valiliği’ne atanan Vali Abdullah Erin’i Şanlıurfa Valiliği’nde 20’nci Zırhlı Tugay Komutanı Yardımcısı Albay Erdal Kaya, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdülkadir Açar, Vali Yardımcısı Ufuk Akıl, Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay M. Kemal Timuroğlu, Özel Kalem Müdürü Ahmet Okul, Valilik Danışmanı Reşat Uzun ile Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü İbrahim Madenli karşıladı.

Karşılamanın ardından Valilik makamına geçen Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, göreve başlaması münasebetiyle bir basın açıklaması yaptı.

Şanlıurfa’ya vali olarak atanmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Erin, “Şanlıurfa ilimize hizmetkâr olma ve hizmet etme şansını bizlere bahşeden Cenab-ı Allah’a sonsuz hamd ve şükrediyorum” dedi. Cumhurbaşkanı, Başbakan, Bakanlar ve hükümet yetkilileri ve devlet büyüklerine teşekkür eden Vali Erin, Şanlıurfalılara da önemli mesajlar verdi.

Vali Erin, açıklamasında şunları söyledi: "Bir yıla yakın süredir sürdürdüğüm Adıyaman Valiliği görevinden son kararname ile mübarek belde, peygamberler şehri Şanlıurfa’ya Vali olarak atanmış bulunuyorum. Bu vesileyle Şanlıurfa’daki bütün kardeşlerimi, hemşehrilerimi en içten, en samimi duygularımla sevgilerimi, saygılarımı, muhabbetlerimi iletmek istiyorum. Yine bu vesile ile Adıyaman Valiliği gibi önemli bir valiliği ve ardından bir yıllık görev süresi sonrasında da Türkiye’nin ve Güneydoğunun en önemli illerinden bir tanesi olan, her yönüyle dikkate değer gelişme kaydeden Şanlıurfa ilimize hizmetkar olma ve hizmet etme şansını bizlere bahşeden Cenab-ı Allah’a sonsuz hamd ve şükrediyorum.

Ve yine bu imkânı sağlayan, buna vesile olan başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, İçişleri Bakanımız, hükümetimizin bütün yetkililerine, bakanlar kurulumuza ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımıza, bizleri bu göreve layık gören tüm devlet görevlilerimize gönülden şükranlarımı ve minnetlerimi ayrıca ifade etmek istiyorum. Göreve başladığımız bu ilk günde daha önce Şanlıurfa’ya, bu güzel ilimize hizmetleri dokunan, ekonomik ve sosyal kalkınmasını gerçekleştirmesine yönelik emeği geçen bütün milletvekillerimize, benden önceki meslektaşlarım valilerimize, yine bir yıla yakın bir süredir Şanlıurfa’ya hizmet sunmaya çalışan benden önceki valimize de yine Şanlıurfa halkı adına teşekkürlerimi ve minnet duygularımı iletmek istiyorum.


İKİ ÖNEMLİ MESAJ VERİLDİ

“Çok değerli kardeşlerime bu ilk gün vesilesiyle iletmek istediğim bir iki mesaj var” diyen Vali Erin, “Bunlardan ilki, hükümetimizin son dönemde kararlı, kesintisiz ve aralıksız bir şekilde devam ettirdiği terörle mücadele konusunda tavizsiz, kararlı ve kesin bir mücadele anlayışı ile hareket etmeye devam edeceğimize, terörün yanında uyuşturucu ve toplumu ifsad eden her türlü fiillerle, eylemlerle ve oluşumlarla hiçbir çekince göstermeden, ucu nereye varırsa varsın kesin, kararlı ve devletin o güçlü yönünü gösteren bir tarzda mücadele anlayışını ortaya koyacağız. Diğer yandan, toplumun kırılgan olarak nitelendirebileceğimiz kesimleri, özellikle şehitlerimizin yakınları, gazilerimiz, yetimlerimiz, öksüzlerimiz, fakir ve muhtaç durumdaki vatandaşlarımıza, vatana, millete, bayrağa gönülden bağlı olan kardeşlerimize de devletin şefkat, merhamet ve kucaklayıcı yüzünü sonuna kadar göstereceğimizden de sonuna kadar emin olmalarını istiyorum.

Cenab-ı Allah ne kadar nasip eder bilmiyorum. Burada görev yaptığımız süre içerisinde ulaşmadığımız köy, mahalle ve yerleşim yeri inşallah kalmayacaktır. Vali olarak eski devlet anlayışını bir tarafa bırakıp, yeni ve güçlü Türkiye’nin yüzünü, devletin milletsiz hiçbir anlam ifade etmeyeceğini, kutsal saydığımız devletin yanı sıra esas kutsal olanın insan onuru ve haysiyeti olduğunun idraki ve bilinciyle hareket edeceğimizi, bütün çalışma ve hizmetlerimizin odağına insanı, insan onurunu ve haysiyetini koyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)