Sözen: Hemen üretime geçeceğiz

Yapılan seçim sonrasında göreve başlayan Şanlıurfa Kent Konseyi Başkanı Erkan Sözen, yaptığı açıklamada 4 meclis, 15 de çalışma grubu ile kentin sorunlarına çözüm bulmaya çalışacaklarını belirterek, “Arkadaşlarımız çalışma yapıyorlar, çalışma grubu ve meclislerin oluşması için. Hemen üretime geçeceğiz” dedi. Sözen, Kent Konseyi’ne yapılan eleştirileri ise yanıtsız bıraktı.

05 / 01 / 2018 15:44

Yaklaşık 40 gün önce yapılan seçimli genel kurul sonrasında Şanlıurfa Kent Konseyi Başkanlığına Erkan Sözen seçilmiş, 20 kişilik yürütme kurulu da belirlenmişti. Yapılan seçimin ardından çalışmalarına başlayan Kent Konseyi, bugün 3. yürütme kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi ek binasında gerçekleşen toplantı ve konseyin çalışmaları konusunda Gazete İpekyol’a konuşan Kent Konseyi Başkanı Erkan Sözen, Urfa’ya faydalı olacaklarını ümit ettiklerini aktardı.

‘KURUMSALLAŞMA ÇABASI İÇERİSİNDEYİZ’

Kurumsallaşma çabası içinde olduklarını dile getiren Sözen, “Şanlıurfa Kent Konseyi yaklaşık 1 ay önce seçimli genel kurulla göreve geldi ve yürütme kurulu toplantılarımızı yapıyoruz. Kararlarımızı alıyoruz, uyguluyoruz. Kurumsallaşma çalışması içerisindeyiz. Şu anda da 3.yürütme kurulu toplantımızı yapıyoruz. Daha çok çalışma gruplarımızı ve meclislerimizin oluşumunu tamamlamaya çalışıyoruz. Bugün göç ve Suriyeli misafirlerle ilgili çalışma grubumuzun toplantısını da yaptık”  ifadelerini kullandı.

‘URFA’YA FAYDALI OLACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUZ’

Meclis ve çalışma gruplarını oluşturmaya çalıştıklarını ekleyen Sözen, 1 hafta içerisinde yeni yerlerine taşınacaklarını da söyledi. Kendilerine gelen konular üzerinde yaptıkları çalışmalar sonucunda ilgili kuruma bilgi verdiklerini vurgulayan Sözen, “15 tane çalışma grubumuz, 4 tane meclisimiz var. Bu meclislerimiz Kadın Meclisi, Çocuk Meclisi, Engelli Meclisi ve Gençlik Meclisi. 15 tane çalışma grubumuz da Urfa’nın sorunlarının çözümlenmesi, ilgili kurumlara yardımcı olunması ile ilgili çalışma gruplarımız. Arkadaşlarımız çalışma yapıyorlar, çalışma grubu ve meclislerin oluşması için ve hemen üretime geçeceğiz. Raporlarımızı topluyoruz. Bize gelen, görüşümüz istenen konuları ilgili kurumlara veriyoruz. Yürütme kurulu olarak önce bir 10 gün çalışıyoruz üzerinde, ondan sonra yürütme kurulunda tartışıp, konuşup çözüme bağlıyoruz. Ondan sonra da ilgili kuruma gönderiyoruz. Önümüzdeki hafta yeni yerimize taşınacağız. Urfa’ya faydalı olacağımızı düşünüyoruz, öyle ümit ediyoruz. Amacımız o, hedefimiz de o. Güzel şeyler olacak inşallah” diyerek sözlerine son verdi. Öte yandan Sözen, seçimin öncesinde ve sonrasında Kent Konseyi’ne yapılan eleştirileri ise yanıtsız bırakmayı tercih etti.