Tanal şike iddialarını Meclis’e taşıdı

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal Şanlıurfaspor-Manisaspor maçındaki şike iddialarını Meclis’e taşıdı.

14 / 07 / 2017 11:21

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal Şanlıurfaspor-Manisaspor maçındaki şike iddialarını Meclis’e taşıdı.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın cevaplaması istemiyle soru önergesi veren Şanlıurfalı Tanal, şu soruları yöneltti: “Sosyal medyada Manisaspor ve Gaziantep Büyükşehir Belediyespor futbolcularının ve Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Kulüp Müdürünün tapeleri olduğu iddia edilen kayıtların doğru olup olmadığı araştırılıyor mu? Araştırılıyor ise çıkan sonuç nedir?

Söz konusu tapelerde adı geçenler kimdir? Şu anda mevcut takımlarının kadrolarında mıdır? Kendileri ile şike iddiaları konusunda irtibata geçildi mi?

Manisaspor ve Gaziantep Büyükşehir Belediyespor kulüplerinde son 3 ay içinde kadro dışı bırakılan futbolcu var mı? Varsa hangi futbolcular kadro dışı bırakıldı? Kadro dışı bırakılma sebebi nedir? Şanlıurfaspor Manisaspor maçında iddia edildiği gibi şike tespit edilirse Şanlıurfaspor tekrar 1. Lige yükselecek mi? Manisaspor hakkında ne gibi bir yasal işlem yapılacak. Yine doğru ise şike iddialarında adı geçen Gaziantep Büyükşehir Belediyespor hakkında ne gibi yasal işlem başlatılacak? Tüm şike iddiaları gerçek ise mağdur duruma düşen Şanlırufaspor’un mağduriyeti giderilecek mi? Nasıl giderilecek?” (HABER MERKEZİ)