TATLI SU MÜSLÜMANI OLDUK!

Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Niyazi Yanmaz, “10 milyonluk İsrail Müslümanlara etmediğini bırakmıyor ve Büyük İsrail projesinin gerçekleştirmeye çalışıyor. Ve bizler de suyun üzerindeki çer çöp gibi olduk, tatlı su Müslümanları olduk. Bizim şu andaki Müslüman profilimiz şu, elimize 99’luk tespihi alıyoruz, televizyonun karşısına geçiyoruz, evlilik programının seyrediyoruz ama dilimiz durmadan zikrediyor” dedi.

24 / 07 / 2017 11:38

(Mustafa PAYIK-İPEKYOL)

Saadet Partisi’nin Eyyübiye İlçe Kongresinde konuşan Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Niyazi Yanmaz, İsrail’in Mescid-i Aksa’yı ibadete kapatması ve sonrasında yaşanan gelişmeler değindi. Müslümanların eylemde yetersiz kaldıklarını belirten Yanmaz, “10 milyonluk İsrail Müslümanlara etmediğini bırakmıyor ve Büyük İsrail projesinin gerçekleştirmeye çalışıyor. Ve bizler de suyun üzerindeki çer çöp gibi olduk, tatlı su Müslümanları olduk. Bizim şu andaki Müslüman profilimiz şu, elimize 99’luk tespihi alıyoruz, televizyonun karşısına geçiyoruz, evlilik programının seyrediyoruz ama dilimiz durmadan zikrediyor. Bu şekilde zillet kaçınılmaz” dedi.


DOLAP BAŞKANLIĞA SEÇİLDİ

Saadet Partisi Eyyübiye İlçesi 1. Olağanüstü Kongresi yapıldı. Yapılan seçim sonucunda Hüseyin Dolap ilçe başkanlığına seçildi. Dün Şair Nabi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen 1. olağanüstü kongreye tek listeyle gidildi. Yapılan seçimde Hüseyin Dolap başkanlığa seçildi. Kongrenin açılışında bir konuşma yapan Saadet Partisi İl Başkanı Niyazi Yanmaz, gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İsrail’in Kudüs’ü işgal etmesine ve ibadetlere yasaklamasına değinen Yanmaz, Müslümanların eline 99’luk tespih alıp, evlilik programı izlediklerini ancak dillerinin durmadan zikrettiğini ve bu şekilde de zilletin kaçınılmaz olduğunu dile getirdi. İşte Yanmaz’ın konuşmasının satırbaşları:


BU ŞEKİLDE ZİLLET KAÇINILMAZ!

“Kudüs ve Mescid-i Aksa 2 milyar Müslüman’ın arasında 10 milyonluk İsrail tarafından ibadete kapatılıyor. Bu olaylar Müslümanların yüz karasıdır. Biz emredildiği gibi dosdoğru olmazsak bu hale düşeriz. Kudüs meselesinde İslam ülkelerine bakıyorsunuz hepsi batıyla kol kola. Büyük oyunlar oynanıyor. 10 milyonluk İsrail Müslümanlara etmediğini bırakmıyor ve Büyük İsrail projesinin gerçekleştirmeye çalışıyor. Ve bizler de suyun üzerindeki çer çöp gibi olduk, tatlı su Müslümanları olduk. Bizim şu andaki Müslüman profilimiz şu, elimize 99’luk tespihi alıyoruz, televizyonun karşısına geçiyoruz, evlilik programını seyrediyoruz ama dilimiz durmadan zikrediyor. Bu şekilde zillet kaçınılmaz.


BİZ İSLAM BİRLİĞİ’NDEN TARAF OLDUK

Biz hiçbir zaman Avrupa Birliği’nin tarafında olmadık, İslam Birliği’nin tarafında olduk. Müslümanların başına bu kadar şey gelmesinin sebebi Büyük İsrail projesidir. Sanmayalım ki böyle kalacak, sıra bize de gelecek.


ADALET İSTİYORUZ

Biz istiyoruz ki, adalet tecelli etsin darbe sürecinde. Biz zalimin tarafında, terörün tarafında değiliz. Biz haktan yanayız. Tamam, geçmişte kandırılma oldu, ülkenin huzuru bulması için insanların ezilmemesi için iktidardan adalet istiyoruz.


ANADOLU BOŞALIYOR!

Bu iktidar 80 milyarlık özelleştirme yaptı, peki yerine yenisini yaptı mı? AK Parti geldiğinde dış borç 210 milyar dolardı, şimdi 810 milyar dolar. İşsizlik artıyor. Bu iktidar kalırsa bu daha da artacak.  Siz düzgün bir ekonomi kurmazsanız, İsrail de Müslümanlara istediğini yapar. 15 yıldır Altay Tankı diyorlar, teker var, kaporta var motor yok. Motoru Almanya’dan alacaklardı aramız bozuk diye vermiyorlar. Romanya’ya gittiler vermedi, daha Ukrayna’dan alacaklar. Türkiye dışarıdan saman alıyor, et ithal ediyor. Geçmişte köyde olanlar İstanbul’a göç ediyor. Anadolu boşalıyor. Başkasının teknolojisiyle bir yere varılmaz.”


EYYÜBİYE İLÇE YÖNETİMİ

Yapılan seçimin ardından Saadet Partisi Eyyübiye İlçe Yönetimi ise şu isimlerden oluştu:

Mustafa Kırmızı, Mehmet Tapşık, Mahmut Kaya, Mustafa Elden, Harun Ensaroğlu, Mustafa Dolap, Cemal Karakeçili, Ahmet Kaya, İbrahim Halil Ayneli, Ali Dolap, Ömer Şeyhanlı, İbrahim Halil Felhan, Haşım Kırgın, Cafer Özen, Mustafa Dağ, Hasan Arslan, Ali Çakırca, Hamit Arslan, İsmail Çakay, Şükrü Sabar, Mehmet Dönmez, Ramazan Algur, Hamit Direk, Halil Yumuşak


YEDEK ÜYELER

Abdurrahman Dolap, Haşim Kılıç, Hüseyin Akbaba, Osman Organ, Kasım Koç, İbrahim Dolap, Mehmet Kayış, Sabri Kayış, Mehmet Ölmez, Mehmet Yıldız, Ömer Çıkay, Berat Başkurt, Hasan Sabar, İbrahim Sabar, Halil Karakeçili, Hüseyin Üzen, İsmail Taysun.