Topdağı Mahallesi yeşilleniyor

Eyyübiye Belediyesi, mağaralar bölgesinde hayvancılıkla uğraşan vatandaşların hayvan atıklarını attıkları dereyi ıslah etmekle kalmayıp, bölgeyi vatandaşların talebi doğrultusunda adeta yeşile bürüyecek.

19 / 08 / 2017 10:04

Topdağı Mahallesi başta olmak üzere mağaralar bölgesinde hayvancılıkla uğraşan vatandaşların taleplerine kulak veren Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, bölgedeki hayvan atıklarının atıldığı dereyi, mahalle sakinlerinin hizmetine yeşil alan olarak kazandırıyor. Eyyübiye Belediyesinden yapılan açıklamaya göre hayvan atıklarından dolayı kötü görüntü ve pis kokuya neden olan bölge, Eyyübiye Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından yeraltı boru döşeme ve drenaj çalışmalarından sonra yapılan dolgu ile yeni bir görünüme kavuştu. Dolgu çalışmalarından sonra kolları sıvayan ekipler vatandaşların da talebi doğrultusunda yeşil alan çalışmalarına başladı.  Ekipler tarafından yapımı sürdürülen park alanında incelemelerde bulunan Ekinci’ye, Belediye Meclis Üyesi Bilal Tekatlı, Mahalle Muhtarı Hanifi Taş ile bazı birim müdürleri de eşlik etti. 5000 metre karelik alanda yapımı devam eden ve içerisinde çocuk oyun alanları, yetişkinler için spor alanları, oturma alanları ve kademeli yeşil alan barındıran parkın kısa süre içinde hizmeti sunulması bekleniyor.

‘TOPDAĞI MAHALLESİNE HAYIRLI OLSUN’

Park yapım çalışmalarının devam ettiği alanda açıklamalarda bulunan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, bölgenin yeşil alan olarak vatandaşların hizmetine sunulacağını dile getirdi. İnsan sağlığının birinci öncelikleri olduğunu söyleyen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci,"Bizler de kurulla görüşerek sunduğumuz projenin kurul tarafından kabul edilmesinin ardından çalışmalarımıza başladık. 5 bin metre karelik alanda içerisinde oyun grupların olduğu, spor aletlerin olduğu, oturma gruplarının olduğu böyle güzel bir alanı da buraya kazandırmış oluyoruz. . Öncelikle Topdağı Mahallemize hayırlı, uğurlu olsun diyoruz. Bir, iki ay içerisinde de inşallah açılışını yapacağız. Bu bölgemizdeki diğer ihtiyaçları giderdiğimiz gibi yeşil alan ihtiyacını da gidermiş olacağız" dedi.

Topdağı Mahalle Muhtarı Hanifi Taş ise, ‘’Öncelikle Eyyübiye Belediye Başkanımız Mehmet Ekinci’ye çok teşekkür ediyorum. Buradaki parkımızı yaptı, Gençlik Merkezimizi yaptı, taziye evlerimizi yaptı. Daha çok hizmetlerini bekliyoruz. Yapmış olduğu çalışmalardan son derece çok memnununuz” açıklamasında bulundu. (HABER MERKEZİ)