Urfa İnsiyatifi seçim bürosu açıyor

Şanlıurfa’da faaliyet gösteren Urfa İnsiyatifi geçtiğimiz 1 Kasım seçimlerinde olduğu gibi bu seçimlerde de elini taşın altına koydu. 16 Nisan günü yapılacak olan referandum öncesinde seçim bürosunu hazırladı.

16 / 03 / 2017 11:31

Şanlıurfa’da faaliyet gösteren Urfa İnsiyatifi geçtiğimiz 1 Kasım seçimlerinde olduğu gibi bu seçimlerde de elini taşın altına koydu. 16 Nisan günü yapılacak olan referandum öncesinde seçim bürosunu hazırladı. Açılış öncesinde açıklama yapan Urfa İnsiyatifi Sözcülerinden Av. Ali Acar; “1 Kasım öncesinde gene böyle bir seçim öncesi faaliyete geçtiğimiz gibi, yeni dönemde de önemine binaen yeniden harekete geçmiştir. Son zamanlarda Avrupa’da ortaya çıkan faşizan, ırkçı, dünyayı kana bulayacak hareketlerin İslam dünyasınca anlaşılabilmesi için, bizim de böyle bir önemli konuda katkımız olsun diye Urfa İnsiyatifi yeniden harekete geçmiştir. Bu Urfa İnsiyatifi Urfa’mızın mahalde tanıdığı bir harekettir. Bu hareket geçmişte olduğu gibi şerefini hayra lokomotif olmak amacıyla hareket etmektedir.

Avrupa’da son zamanlarda gün yüzüne çıkan ve yeniden dünyayı ateşe ve kana boğacak olan bir gelişmenin inşallah panzehiri olarak, ülkemizde 16 Nisan’daki evet ile beraber artık İslam alemini kana ve ateşe boğacak bu gelişmelerin duracağını, bu defa dünyanın insanlık aleminin ihtiyacı olan İslam ile, adil düzenle, hak ile birlikte yürüyeceğine umudumuzu yeniden devam ettiriyoruz. Bu arada 16 Mart’ta bizim açılışımız var. Hemşerilerimizi buraya davet ediyoruz. 1 Nisan’da da Şevki Yılmaz hocamız Urfa’da konferans verecek. Milli Eğitim Müdürlüğünün Konferans Salonundaki konferansa hemşerilerimizi davet ediyoruz. Ayrıca; akşamları İnsiyatifimiz İpekyolu kavşağında sohbetlerini devam ettiriyor. Hemşerilerimizi çay içmeye bekliyoruz” dedi.


ARSLAN: ÜMMETİN RAHAT EDECEĞİNE YÜREKTEN İNANIYORUZ

Açılış öncesinde Urfa İnsiyatifi Bürosunda Urfa İnsiyatifine destek amaçlı bulunan Evren Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Mustafa Arslan ise; “Öncelikle ilimizde Şanlıurfa İnsiyatifine öncülük eden başta Ali İhsan Delioğlu abimize ve Ali Acar abimize teşekkür ediyorum. Tabi birçok abimiz var, geçtiğimiz seçimlerde de öncülük etmişlerdi. Bu öncülük, tabi ki ilimiz açısından çok önemli. Tabi ki ülkemiz açısından da bu gelişmeler çok önemli. Yaşanmış olan, bu sıralarda Avrupa’nın bize düşmanlığı hat safhaya varmıştır. Bu olumsuzluklara İslam âlemi açısından baktığımızda, Türkiye Cumhuriyeti’nin güçlü olduğu zaman ümmetin rahat edeceğine biz yürekten inanıyoruz” diye konuştu. İnsiyatif seçim bürosunun açılışını 16 Mart perşembe günü yapacak.

(HABER MERKEZİ)