Vali Tuna Şanlıurfalılara veda etti

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna Şanlıurfalılarla vedalaştı.

05 / 07 / 2017 10:46

Son Valililer kararnamesi ile merkez Valiliğine atanan Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, önceki akşam düzenlenen törenle son kez bir araya geldiği Şanlıurfalılarla vedalaştı. Şanlıurfa protokolü, kanaat önderleri, siyasi parti temsilcileri, iş dünyası, STK temsilcileri, esnaf, basın, muhtarlar ve spor dünyasından temsilcilerin katıldığı veda yemeğinde konuşan Vali Tuna, Şanlıurfalılardan helallik istedi. Duygu dolu anların yaşandığı veda gecesinde Vali Tuna’nın bir yıllık görev süresi içerisinde yaptığı hizmetler ve faaliyetlerin slayt gösterisiyle sunumunun ardından ilçe kaymakamları adına Halfeti Kaymakamı Şeref Albayrak ve Vali Yardımcıları adına Fatih Çelikkaya birer konuşma yaptı.

Veda yemeğinde konuşan Vali Güngör Azim Tuna, “Peygamberlerin, evliyaların ayak bastığı bu mübarek şehir Şanlıurfa’ya gelmek şahsım adına güzel bir başlangıçtı ve buradan ayrılırken de çok şükür ki güzel hatıralarla ayrılıyorum” dedi. 

Vali Tuna, konuşmasında şunları söyledi: “Bu güzel akşam, bir veda buluşması diye anılacak olsa da aslında ömrünü gönül yolculuğu bilenler için vedalar yoktur. Ahirete uzanan bir vizyonla çalışanlar için; ürettikleri işler, kurdukları dostluklar ebedidir. Ve bizim için güzel başlangıçlar vardır hep. Her işte bir hayır olduğuna inanan bir gönül medeniyetinin varisleriyiz çünkü. Şanlıurfa’mız, her fırsatta ifade ettiğim gibi; kalbiyle, yüreğiyle konuşan bir şehirdir. Çünkü bu şehrin kalbine; insanlığa bir serinlik ve selamet olan değerler ekilmiştir.  Çünkü burada; rüyasına sadakat gösteren Hz. İbrahim misali bir sadakatin,  Hz. Eyüb misali bir sabrın, ensar gibi kardeşliğin ve paylaşmanın en hasbi, en güzel örneklerine şahit olduk. Bu güzel akşam vesilesiyle Şanlıurfalı hemşehrilerime en kalbi şükranlarımı sunuyorum.”

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna’nın veda yemeğine, Ak Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Ahmet Eşref Fakıbaba, Halil Özcan, Mehmet Ali Cevheri, 20’nci Zırhlı Tuğay Komutanı Tuğgeneral İsmail Hakkı Köseali, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Harran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ramazan Taşaltın, Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş, Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, İl Jandarma KomutanıAlbay Kemal Timuroğlu, AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, CHP İl Başkanı Aziz Aydınlık, MHP İl Başkanı Mahmut Güneş, ilçe Kaymakamları, Belediye Başkanları, STK temcilcileri, kanaat önderleri çok sayıda davetli katıldı. (HABER MERKEZİ)