Yanmaz’dan Faruk Çelik’i karşılayanlara: Etek kısa mı geldi?

Saadet Partisi İl Başkanı Niyazi Yanmaz, uzun aradan sonra Şanlıurfa’ya gelen Faruk Çelik’in ziyaretini değerlendirdi ve Çelik’i karşılayanlara yönelik olarak, “Faruk Çelik Beyi karşılayan kardeşlerimiz hangi bir ruh haliyle kuyruklar oluşturdular, çiçekler götürdüler? Yani etek konusunu unuttular mı acaba veya etek kısa mı geldi bilmiyorum. Onu artık kamuoyunun tercihine sunuyorum” ifadelerini kullandı.

09 / 02 / 2018 10:45

Saadet Partisi İl Başkanı Niyazi Yanmaz, her Perşembe günü düzenlediği basın toplantılarına dün de devam etti. Kentte yaşanan elektrik sorunu, GAP’a rağmen sulamada yaşanan problemler ve yaptıkları sivil toplum kuruluşu (STK) ziyaretleri hakkında değerlendirmelerde bulunan Yanmaz, uzun aradan sonra Şanlıurfa’ya gelen Gıda Tarım ve Hayvancılık eski Bakanı, AK Parti Milletvekili Faruk Çelik’i karşılayanlara yönelik olarak gündem yaratacak ifadeler kullandı.

YANMAZ: DÖNÜŞÜ MUHTEŞEM OLDU

Aylar sonra kente gelen ve yoğun bir kalabalık tarafından havalimanında karşılanan Faruk Çelik’in dönüşünün muhteşem olduğunu aktaran Yanmaz, “Faruk Çelik Bey, bizim bakanımız. Urfa’dan gidişi baya olalı oldu. Bir ramazan gecesi, bir iftar programında hiç de kabul edilmeyen bir şekilde protesto edildi. Ondan sonra Faruk Beyin bir ifadesi vardı, etek giysin diye. Şimdi Faruk Bey bir şekilde gitti. Herkes arkasından birçok şey söyledi. Faruk Çelik’in dönüşü bilakis muhteşem oldu. Bu defa kuyruklar oluştu” sözlerine yer verdi.

HANGİ RUH HALİYLE KUYRUKLAR OLUŞTURDULAR?

Faruk Çelik’in yoğun bir kalabalık tarafından karşılanmasına değinen Yanmaz, büyük tartışmalara yol etek açıklamasını hatırlatarak, “Yani o zaman, ben Şanlıurfalı hemşerilerimize tabi hepsini genelleme yapmak istemiyorum ama Faruk Çelik Beyi karşılayan kardeşlerimiz hangi bir ruh haliyle kuyruklar oluşturdular, çiçekler götürdüler? Yani etek konusunu unuttular mı acaba veya etek kısa mı geldi bilmiyorum. Onu artık kamuoyunun tercihine sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Mustafa PAYIK/İPEKYOL