Yılmaz referandum hakkında bilgi verdi

Siverek Belediye Başkanımız Resul Yılmaz, 16 Nisan’da yapılacak olan referandum öncesi Bilgilendirme toplantılarına ara vermeden devam ediyor.

07 / 03 / 2017 16:03

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Çalışanları ile Gaptem Konferans salonunda bir araya gelen Başkan Yılmaz daha sonra  Ak Parti Şanlıurfa İl binasında yönetim kuruluna Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ve halk oylaması hakkında bilgi verdi.

Yapılan açıklamaya göre Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çifti’nin katılımı ile Gaptem konferans salonunda Büyükşehir  Belediyesi çalışanlarına hitap eden da Başkan Yılmaz Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ve Halk oylamasını anlattı.

Yaklaşık 2 saat süren programda Belediye başkanı Resul Yılmaz; “  Geçmişten günümüze anayasalar hiçbir zaman millet tarafından belirlenmediğine dikkat çekti.

YÜRÜTMEDE İKİ BAŞLILIK SONA ERECEK

Devletin ve yürütmenin başı Cumhurbaşkanı olacak, Bürokrasi daha sağlıklı ve hızlı işleyecek yürütmedeki iki başlılık sona erecek.

CUMHURBAŞKANI SORUMLU HALE GELECEK

16 Nisan’dan sonraki,  sistemle birlikte Cumhurbaşkanı hem meclise hem de millete karşı sorumlu hale gelecek. Başkanlık sistemiyle birlikte yetki kullanıp sorumlu olmayan hiçbir makam ve kişi kalmayacak.

DARBE YAPACAK ZEMİN BULAMAYACAKLAR

Muhalefet tarafından yanlış ve yalan bilgiler paylaşıldığına dikkat çeken  başkan Yılmaz, 16 Nisan Sonrası ülkemizde önemli ve güzel değişimler olacak, gerici zihniyet ve cuntacılar artık bu ülkede darbe yapacak zemin bulamayacak” dedi.

Başkan Yılmaz’ın konuşmalarından sonra kürsüye çıkan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi; “ salondaki anlatım ve sunumlarıyla bizleri  aydınlattığı için Siverek Belediye Başkanımız Resul  Yılmaz’a teşekkür ediyorum” dedi.

Gaptem’den ayrılan Başkan Yılmaz Ak Parti Şanlıurfa İl Binasına geçerek İl Yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi.  Parti Binasındaki toplantıya Ak Parti Şanlıurfa İl başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba ve M. Ali Cevheri Katıldı. Yaklaşık bir saat süren toplantıda Başkan Yılmaz Yaptığı sunumda Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ve Halk oylamasını anlattı.

HABER MERKEZİ