Büyükşehir şampiyonluk ipini göğüsledi!

2017-2018 Süper Amatör Liginin final maçında Siverek Belediyespor'u Penaltılarda yenerek Bal Ligine Şampiyon olarak çıkan Büyükşehir Belediyespor, sezonu namaglup olarak tamamladı.

17 / 04 / 2018 09:39

2017-2018 Süper Amatör Liginin final maçında Siverek Belediyespor'u Penaltılarda yenerek Bal Ligine Şampiyon olarak çıkan Büyükşehir Belediyespor, sezonu namaglup olarak tamamladı. GAP Arena Stadyumunda Şanlıurfa Büyükşehir Belediyespor ile Siverek Belediyespor arasında gerçekleştirilen final müsabakasında oynanılan 90 dakika boyunca galibin belirlenmemesi ile birlikte maç uzatmalara gitti. Uzatmaların ardından penaltılara giden Büyükşehir Belediyespor Siverek Belediyespor'u 4-3 yenerek adını bal ligine yazdırdı.

Maçın ardından kutlamalarda bulunan Büyükşehir Belediye sporcuları, Kardeş Siverek Belediyespor oyuncularını iyi oyunlarından dolayı tebrik ettiler. 2017-2018 Süper Amatör Liginde iyi bir sezon geçirerek sezonunu namaglup bir şekilde tamamlayan Büyükşehir Belediyespor, sezon boyunda elde ettiği 19 galibiyet ve 3 beraberlik ile sezonu namaglup şampiyon olarak tamamladı.

NİHAT ÇİFTÇİ, ŞAMPİYON TAKIMI KUTLADI

Zorlu bir sezonun şampiyon olarak kapatan Büyükşehir Belediyespor'u ziyaret eden Başkan Nihat Çiftçi, şampiyon takımı kutlayarak, her zaman destek vereceklerini belirti.

Burada bir konuşma yapan Başkan Nihat Çiftçi, "Bal Ligine çıkmak için mücadele eden Büyükşehir Belediye futbol kulübümüz, Kardeş takım olan Siverek Belediyespor'u yenerek Bal ligine çıkmıştır. Her iki takımda Şanlıurfa'mızın takımı Büyükşehir Belediyesi olarak 13 ilçemize hizmet ediyoruz. Spor kardeşliktir, kardeşlerde sporda bir birlerine rakip olabiliyor. 120 dakika oynanılan maçta sonuç alınamayınca maç sonucu penaltılara kaldı. Ve Büyükşehir Belediyespor penaltılarda galip geldi. Ben tüm oyuncuları ve yönetimimizi kutluyorum" şeklinde konuştu. (HABER MERKEZİ)