Çiçek de başkanlık için adaylığını açıkladı

Şanlıurfaspor Yönetimi kongre kararı aldı. Önümüzdeki sezon 2. Ligde devam edecek olan sarı yeşilli ekibin yeni başkan adayı da takıma yakın bir isim oldu.

25 / 05 / 2018 11:53Şanlıurfaspor Yönetim Kurulu olağan kongre kararı aldı. Buna göre; Sarı-Yeşilli ekip için 10 Haziran saat 11.00'de Şair Nabi Kültür Merkezi'nde seçim yapılacak. Eğer kongrede yeterli çoğunluk sağlanmazsa seçim 17 Haziran'a ertelenecek. Süreç böyle devam ederken sarı yeşilli ekibin yeni başkan adayı 63 Fanatikler Dernek Başkanı Ali Çiçek aday oldu.  Urfa Star’da yer alan habere göre, Ali Çiçek yaptığı açıklamasında şunları söyledi: "Şanlıurfaspor Şanlı Halkımızın takımıdır bu takıma herkes destek vermeli yıllardır bu takım siyasete alet ediliyor her gelen yönetim önce kendi mefaatini kullanıyor yeter artık mahalle takımlarıyla futbol oynamak istemiyoruz Şanlıurfaspor ve taraftarlarımız süper ligi hak ediyor Son geldiğimiz noktada kulüp sahipsiz bir konuma geldi. Herkesin merak ettiği bir nokta var. Bu kulüp nasıl bu hale geldi. Kısa ve özet olarak şu; bu kulüpte temlik koymalar, borçlandırmalar adeta moda haline geldi. Geldiğimiz noktada içi boşaltılmış bir kulüp var. Gelen para bir şekilde buharlaşırken yapılan masraflar kulübün üzerine borç olarak yazıldı. Altyapı hocalarına para verilmiş mi, hayır. Futbolculara para verilmiş mi, hayır. Çalışanlara para verilmiş mi, hayır. Yani harcanan doğru düzgün bir para yok.

‘BARİ BİZİM ÖNÜMÜZÜ AÇIN’

Defalarca söyledik Kendi aralarında toplansınlar, güzel bir yönetim kursunlar, bu takıma sahip çıksınlar diye ama kimse birlik beraberlik içinde Şanlıurfaspor’umuza sahip çıkmadı. Biz taraftarlar olarak bu göreve talibiz. Biz çıkarız davullarımızla, atkılarımızla esnaf esnaf, tüccar tüccar gezerek 5 lira, 10 lira toplarız.  Hiç olmazsa bizim önümüzden çekilsinler. Biz parayı halkımızdan toplarız. Gelen para buharlaşmazsa halk destek çıkar. Biz taraftarlar olarak kulübe talibiz. Başkanlarının milyonlarla halledemediklerini biz binlerle sağlarız. Hiç kimse bu taraftarı, bu halkı yok saymaz sayamaz Biz kurtuluş savaşını başlatmak istiyoruz. En azından taraftarın önünü açsınlar."

‘KRAVATLILAR ARTIK BİR KENARA ÇEKİLSİN’

Şanlıurfaspor’un kimseyi temsil etmediği, bu kulübün kenti temsil ettiğinin altını çizen Çiçen, “Bu kulübün yok olmasını istemiyorsak, bu kulübün asli borcu TFF’ye olan borcudur. Burada da iyi bir komite kurularak gidip borçlularla konuşup, neye razı edebilirsek anlaşıp, bu kulübü kurtarma ihtimalimiz var. Şimdiye kadar kravatlılar bu kulübü yönetti. Gelen ya siyasi emellerle ya cebini doldurmak için geldi ve bu kulübü borca soktu gitti. Kravatlılar artık bir kenara çekilsin, kaşkollular sahneye çıkacak. Bu kulübe ben taraftarlarım adına, taraftarlarımla birlikte adayım” dedi. Urfaspor adına yeni adaylarında önümüzdeki günlerde gün yüzüne çıkması bekleniyor. Mevcut Başkan İş Adamı Emin Yetim'in devam edip etmeyeceği ise henüz bilinmiyor. (HABER MERKEZİ)