Gümüşhane maçı öncesi kent tek yürek!

Türkiye birinci futbol ligine yükselebilmek için önünde üç maç kalan ve maddi sıkıntıların yanında önümüzdeki Gümüşhanespor maçında da seyircisiz oynama cezası bulunan Şanlıurfaspor’a destek anlamında çok önemli bir gelişme yaşandı.

21 / 04 / 2018 11:53

Şanlıurfaspor’a destek olmak ve bir üst lige çıkmasını sağlamak amacıyla Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin öncülüğünde Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri Şanlıurfaspor tesislerinde kulüp yöneticileri ile bir araya gelerek kulübe desteklerini beyan edip, tüm Şanlıurfalıları takıma sahip çıkmaya çağırdı. Şanlıurfaspor Kulüp Başkanı Emin Yetim’in evsahipliğinde gerçekleşen toplantıda konuşan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, “Bütün şehir olarak, kamu idaresi, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve siyasiler olarak şehrin takımının arkasında olduğumuzun göstergesi olan bu görüntüyü çok arzu ettim. Çünkü herkesin katkısı var. Katkıları bilen var, bilmeyen var. Herkesin bilmesini istedik” dedi.

‘TAKIMIN ÖNÜNDE BÜYÜK BİR FIRSAT VAR’

Şanlıurfaspor’un, Türkiye’nin en büyük şehirlerinden birinin takımı olduğunu ve önünde büyük bir fırsat olduğunu kaydeden Vali Erin, “Bu fırsatı faydaya çevirebilecek bir imkan önümüzde. Bugüne kadar taşın altına elini koyan kurum kuruluşlar, şahıslar, kişiler, işadamlarımız ve meslek kuruluşlarımızın verdikleri desteği, bu kritik maç öncesi biraz daha göstermelerini rica ediyorum. Takımın başarılı olacağından şüphemiz yok. Ancak başarılı olsa da olmasa da Şanlıurfaspor’un arkasında durmaya, destek vermeye devam edeceğiz” diyerek, son üç haftaya girerken futbolcuların daha yüksek moral bulmalarına destek olmaları için desteklerin artırılmasını rica etti. Toplantıya katılan belediye başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri de Şanlıurfaspor’un başarısı için ne gerekiyorsa yapacaklarını, önümüzdeki üç hafta maça büyük bir taraftar desteğinin sağlanması için çaba sarfedeceklerini belirterek, tüm Şanlıurfalıları takımlarına destek olmaya çağırdı. (HABER MERKEZİ)