HEDEF 100 BİN TARAFTAR

Şanlıurfaspor, şampiyonluk yolundaki en kritik mücadele olan ve seyircisiz oynanacak Gümüşhanespor maçı için taraftara çağrıda bulundu. En az 100 bin kişi 11 Nisan stadına beklendiği karşılaşmaya Bakan Fakıbaba da destek verecek.

21 / 04 / 2018 10:07

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2. Lig Beyaz grupta mücadele eden Şanlıurfaspor, ligin 32. haftasında GAP Stadyumu'nda, 2 puan farkla önünde lider olan Gümüşhanespor'u ağırlayacak. Şampiyonluk yolundaki en kritik mücadele öncesi Şanlıurfaspor'a verilen seyircisi maç cezasına tepkiler sürerken, sarı yeşilli ekibin Twitter sayfasından yapılan paylaşımla taraftar stada davet edildi.  En az 100 bin kişinin stada gelmesi istenen açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Bugün yoksan ne zaman varsın? Cezamız Tahkim kurulu tarafından onandı. Şimdi birlik zamanı, Tüm Urfa 11 Nisan stat etrafına. Şimdi değilse ne zaman! Tüm Türkiye'ye göster gücünü Urfalı. En az 100 bin kişi 11 Nisan stadına. Stat dışından takıma destek. Sen yoksan 1 eksiğiz."

BAKAN FAKIBABA DA DESTEK VERECEK

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba şampiyonluk yolundaki Şanlıurfaspor'a tribünlerden destek verecek.  TFF 2. Lig Beyaz Grupta şampiyonluk mücadelesi veren Şanlıurfaspor, ligin 32. Haftasında Pazar günü saat 15.30’da 11 Nisan Stadyumu’nda lider Gümüşhanespor’u konuk edecek. Final maçı olarak görülen ve şampiyonluk yolundaki en önemli maça olarak adlandırılan bu karşılaşmada Şanlıurfaspor'a taraftarların yanısıra en büyük destek de Bakan Fakıbaba'dan gelecek. Çeşitli temaslarda bulunmak üzere hemen hemen her ay kente gelen Bakan Fakıbaba, bu kez Şanlıurfaspor için kentte olacak ve takıma tribünden destek verecek.

Bakan'ın pazar sabah 08.00'de yola çıkması bekleniyor. (HABER MERKEZİ)