İLGİSİZLİKTEN KONGRESİNİ YAPAMIYOR!

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele veren Şanlıurfaspor’un genel kurul toplantısı yeterli çoğunluk bulunamadığı için ertelendi. Yeni tarih bayramın 3’üncü günü… Ortaya çıkan tek aday ise mevcut başkan Emin Yetim. O da TFF’den yasaklı.

11 / 06 / 2018 12:10

Şanlıurfaspor Kulübü, 10 Haziran 2018 tarihinde yeni yönetimini belirlemek üzere toplanma kararı aldı. Ancak sarı yeşilli ekibin kongresi için yeterli çoğunluk sağlanamadığından kongre 17 Haziran 2018’e ertelendi. Saat 11.00'de Şair Nabi Kültür Merkezi'nde düzenlenen kongreye çok az sayıda kişi katıldı. Kulüp son zamanların en ilgisiz halini yaşıyor. Borç 45 milyon dolayında. Transferlerle ilgili karar verilmesi gerekiyor. En önemli sorunlardan birisi de tek başkan adayı var ve o da yasaklı. Havanın sıcak olması ve Ramazan ayına denk gelmesinin de etkili olduğu tahmin edilen kongrede yeterli çoğunluk sağlanamadığı için kongre 17 Haziran'a ertelendi. Kongrenin Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Mehmet Akif İnan Konferans Salonu'nda yapılması fikri öne sürüldü ancak yer konusu henüz netleşmedi.

Yapılması planlanan kongre öncesi bir konuşma yapan, başkan adayı ve mevcut başkan Emin Yetim kongreye ilgi gösterilmediğine dikkat çekerek "Üzücü bir tablo ile karşılaştık. Keşke yeterli çoğunluk sağlansaydı ve kongreyi bitirseydik. Transfer açısında daha iyi olurdu diye düşünüyorum. Kongreyi bayramın 3'üncü günü tekrarlayacağız. Gelen herkese teşekkür ediyoruz. Şanlıurfaspor açısından bir daha ki kongrede aday sayı da fazla olur.  Tüm aday olmak için Şanlıurfalıları da bekleriz. Güzel bir yarış olur" dedi.

YETİM’İN HAK MAHKUMİYETİ BULUNUYOR

Sarı yeşilli ekibin yeni başkanı için mevcut başkan Yetim’in dışında henüz başka aday ve adaylardan resmi açıklama yapılmadı. Yeni oluşacak yönetimde yeniden başkan olmak istediğini belirten Yetim’in ise 3 yıl ve üzeri hak mahrumiyeti olduğu dolayısıyla bunun da yasa gereği ömür boyu hak mahrumiyeti cezası olduğu biliniyor.

YENİ TRANSFER İÇİN YENİ YÖNETİM BEKLENİYOR

Yeni yönetimini belirmeye çalışan Şanlıurfaspor ligin bitiminin ardından Teknik Direktör Kemal Kılıç’la yola devam etme kararı almıştı. Kılıç’ın göreve başlamasının ardından takıma yeni takviyeler yapmak istediği, gidecek ve kalacak olan oyuncularla ilgili kararını da yeni yönetimin oluşmasından sonra şekillendirmesi bekleniyor.

BORÇ BÜYÜK BİR SORUN OLARAK DURUYOR

Son yıllarda yaptığı olumsuz transferle gündeme gelen Şanlıurfaspor’da hem geçen sezon gündeme gelen hem de önümüzdeki sezonda gündeme gelmesi muhtemel görünen en büyük sorun ise takımın mali borcu görünüyor. Geçtiğimiz sezon yaşadığı mali kriz yüzünden transfer tahtası dahi kapanma aşamasına gelen sarı yeşilli ekibin 45 milyona yakın borcunun bulunduğu ifade ediliyor. Geçen sezon gerek kurumlar gerekse de siyasilerin yardım yaptığı mali yardımlarla transferler gerçekleştiren Şanlıurfaspor’da bu sezon da aynı krizle karşı karşıya kalma ihtimali görünüyor.

Özlem ÇELİK/İPEKYOL