Koşuyu Rojhat Kızı kazandı

Harran Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanlığı Koşusunu, Ahmet Çelik’in sahibi olduğu Rojhat Kızı, jokeyi Menderes Avşar idaresinde açık ara farkla kazanmayı başardı.

08 / 03 / 2017 10:49

Kum pistte 1700 metre mesafede gerçekleştirilen koşuda, 4 yaşlı 12 safkan Arap atı birincilik için mücadele verdi. Koşuda ikinciliği, Cefakeş elde ederken, Benazir Kız üçüncü tamamlayan isim oldu. Veteriner Fakültesi at yarışı koşusu sonunda birinciliği elde eden Rojhat Kızı adlı atın sahibi olan Ahmet Çelik’e kupasını, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şerafettin Çelik verdi. Yapılan açıklamaya göre; Düzenlenen kupa törenine, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şerafettin Çelik, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Avcı, Üniversite Genel Sekreteri Mehmet Akif Nacar, Şanlıurfa Hipodrom Müdürü Mehmet Kazoğlu, üniversite öğretim elemanları, Veteriner Fakültesi öğrencileri ve yarış severler katıldılar.


17 YILDIR YARIŞLAR DEVAM EDİYOR

Şanlıurfa Hipodrom Müdürü Mehmet Kazoğlu; “Her yıl düzenli olarak koşulan Veteriner Fakültesi Koşusunu tamamladık. Dekanımız ve rektör yardımcımızın aramızda olması bizi sevindirdi. 17 yıldır Şanlıurfa’mızda yarışmalarımız devam ediyor. Kurumlarımıza yönelik koşu etkinliklerimizle hipodromumuzda sosyal bir ortam oluşturuyoruz. Veteriner Fakültemizin öğrencilerinin koşulara gelmesi ile bu hedefimizin başarılı olduğunu gördük. Bu akşam yoğun bir izleyici kitlemizle çok güzel bir organizasyon gerçekleştirdiğimizi düşünüyorum. At yarışı sporuna katkılarından dolayı üniversite rektörlüğümüze ve dekanlığımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Yarışmadan duyduğu heyecanı dile getiren Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şerafettin Çelik; “Bizim için heyecan verici bir yarış oldu. Yıllardır Veteriner Fakültemiz adına koşu düzenleniyor. Biz de zevkle bu yarışları seyrediyoruz. Öğrencilerimizi de bu sene toplu halde yarışlara getirerek onlara da bu keyfi yaşattık. Üniversitemizin adına yapılan bu çalışmayı takdirle karşılıyorum. Başta müdürümüz Mehmet Bey olmak üzere bu organizasyonun gerçekleşmesinde katkısı olan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)