Şanlıurfalı gençler judoda Türkiye şampiyonu oldu

Çanakkale'nin ev sahipliği yaptığı Anadolu Yıldızlar Ligi Judo Türkiye İl Birinciliği müsabakalarına Şanlıurfalı sporcular damga vurdu. Genç sporcular kente 7 madalya ile dönüyor.

11 / 04 / 2018 09:53

Anadolu Yıldızlar Ligi Judo Türkiye İl Birinciliği Müsabakaları 06-08 Nisan tarihlerinde Çanakkale Anafartalar Spor Salonunda gerçekleştirildi. Spor Genel Müdürlüğü  tarafından sporun tabana yaygınlaştırılması ve olimpiyat hazırlık merkezlerine daha fazla sporcu kazandırmak amacı ile organize edilen ligde Şanlıurfa judo takımı şampiyon oldu. Ayrıca müsabakalar sonunda Şanlıurfalı judoculardan 30 kg.da Ahmet Baykekin 2.,  38 kg.da Kemal Ayaz 2., 50 kg.da Abdulkadir Teker 3.,  55 kg.da Müslüm Ceylan 3.,

60 kg.da Muhammed Reşit çiftçi 3., 66 kg.da Cumali Ceylan 2., 73 kg.da Kadir Alkan 1. oldu. Şanlıurfalı sporcular toplamda 1 altın, 3 gümüş ve 3 bronz madalya kazandı.

"URFA'DAN DÜNYA ŞAMPİYONU ÇIKACAK"

Müsabakaların ardından bir açıklama yapan Türkiye Judo Federasyonu Şanlıurfa İl Temsilcisi Mücahid Delioğlu; “Şanlıurfa Judo ailesi olarak ilimizde altyapı çalışmalarına ne kadar önem verdiğimizi Türkiye’nin en iyisi olarak birkez daha ispatlamış olmanın gururunu yaşıyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi Şanlıurfa’lı gençlerimize imkan verildikçe başaramayacakları hiçbir şey yoktur. Bizler bıkmadan, usanmadan gençlerimizle birlikte olmaya devam edeceğiz ve inanıyoruz ki önümüzdeki 3 yıl içerisinde Şanlıurfa’dan bir dünya şampiyonu çıkacaktır. Buradan Şanlıurfa Judo ailemize hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen Judo Federasyonu Başkanımız Sn. Sezer Huysuz’a, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Nihat Çiftçi’ye, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Sn. Hakan Keşküş’e ve Judo Federasyonu Yönetim Kurulu Üyemiz Sn. Ali İhsan Delioğlu’na çok teşekkür ediyorum” dedi. (HABER MERKEZİ)