Şanlıurfaspor Kulübü: Haksızlığa uğradık

Şanlıurfaspor kulübü Göztepe maçı sonrası açıklamalarda bulunarak maçta hakem hatalarının olduğuna dikkat çekip "Göztepe maçında gerçekten haksızlığa uğradık. Hesabını soracağız" dedi.

21 / 02 / 2017 11:19

Şanlıurfaspor Kulübü son haftalarda Şanlıurfaspor aleyhine kararlar veren hakemlere yönelik sitemde bulundu. TFF 1. Lig'de Şanlıurfaspor Cumartesi günü sahasında karşılaştığı Göztepe ile 2-2 berabere kaldı. Maç sonrası Şanlıurfaspor Kulüp Başkanı İsmail Bağıban, Futbol şube sorumlusu Mehmet Giray Küçük, Basın sözcüsü Şeyhmus Göçmez, Futbol şube sorumlusu yardımcısı Mehmet Büyükfırat ve transfer komitesinden sorumlu yönetici İbrahim Demirkan'ın katıldığı basın açıklaması düzenlendi. Açıklamada Bağıban, Şanlıurfaspor’a karşı yapılan önemli hakem hatalarının tüm kenti üzdüğünü ifade etti.

Bağıban “Göztepe maçında gerçekten haksızlığa uğradık" diyerek hakemin kararlarını eleştirdi. Bağıban,"Aleyhimize verilen penaltının penaltı ile ilgisinin bulunmadığını düşünüyoruz. Futbolcumuza gösterine kırmızı kartın  yine haksız olduğunu herkes gördü. Biz kendimiz kronometre tuttuk ve verilen 6 dakikalık uzatmanın da yanlış olduğunu biliyoruz" dedi.

HAKEM GÖZ YUMDU

Maçta teknik direktör Kemal Kılıç'ın hakem tarafından tribüne gönderilmesinin yanlış olduğunu değerlendiren Bağıban, “Rakip teknik direktörünün hareketlerini görmeyen hakem bizim teknik direktörümüzün hareketlerini gördü ve kendisini tribüne gönderdi. Bununda yanlış olduğunu düşünüyor ve kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Sonucun değişmesinden en önemli etkeninde hocamızın tribüne gönderilmesi olduğunu biliyoruz. Rakibin çok sert oynamasına hakem göz yumdu. Biz ev sahibi miyiz rakipmiyiz bir anlam veremedik. Son haftalarda yaşanan hakem hatalarının bizi derinden üzdüğünü özellikle söylemek istiyorum" açıklamasında bulundu.

HAKEM HATALARI ÜMRANİYE MAÇINDA DA OLDU

Şanlıurfaspor’un ikinci yarının ilk maçı olan Ümraniyespor maçında da haksızlığa uğradığını ifade eden Bağıban, hakemlere duyarlılık çağrısında bulunarak“Güneydoğunun tek takımı olan Şanlıurfaspor’a yapılan bu önemli hatalar bizlerin son derece moralini bozuyor. Gençleri spora teşvik ederken, böyle sıkıntıların yaşanması bizleri üzmektedir. Yönetim kurulu olarak maç gününden bu yana çok değerlendirmelerde bulunduk. Bölgemize gelen hakemlerden özellikle ricamız daha duyarlı olmalarıdır" dedi.

HAKEM HATALARI SONUCU PUAN KAYBETTİK

Kulüp Başkanı İsmail Bağıban, futbolda her türlü sonucun olabileceğine dikkat çekerken hakem hataları nedeniyle puan kaybettiklerini açıkladı. Bağıban, “Biz son dakikalarda yediğimiz golleri bahane etmiyoruz. Son dakikalarda çok sayıda golde olabilir, bizim derdimiz hakemlerin yapmış olduğu bariz hatalardır. Bu hataların sonucunda puan kaybettik. Tüm camia bu durumdan etkilendi ve bizi perişan hale getirdi"  diyerek hakemleri eleştirdi.

HESABINI SORACAĞIZ

Bağıban konuyla ilgili gerekli mercilerle görüşmelerin yapılacağını belirterek, “Şanlıurfa’ya gelen herkese bir aile gibi davranan bir kentiz. Onlarla beraber oturan kalkan insanlardan oluşmaktayız. Bize yapılan saha içindeki yanlışlarında hesabını soracağız ve hakkımızı arayacağız. Gereken mercilerle gerekli görüşmelerimizi yapacağız. Biz futbolcu sahada izlemek istiyoruz. Biz maç izlemek istiyoruz. Amacımız kimseyle kavga etmek değil” diye konuştu.

 (HABER MERKEZİ)