Sıradaki hoca gelsin!

TFF 1. Lig'de mücadele eden Şanlıurfaspor Lig'de oynadığı 5 sezon boyunca 12 teknik direktör değişikliği yaparak bu alanda rekoru elinde bulunduruyor.

06 / 03 / 2017 19:48

Muhsin ELGÜN / İPEKYOL

TFF 1. Lig’de 5 sezondur mücadele eden Şanlıurfspor'a teknik direktör dayanmıyor. Ligde son 7 haftada galibiyet yüzü göremeyen sarı yeşilli ekip faturayı yine teknik direktöre kesti. Sezon başında Ünal Karaman'la yoluna başlayan Şanlıurfaspor sezonun ilk yarısının bitimine doğru Kemal Kılıç ile anlaştı. Kılıç'ın gelişi ile ciddi bir ivme yakalayan takım Lig'de aldığı üst üste galibiyetlerle adından söz ettirdi. Ancak galibiyet sevinci çok uzun sürmedi. İkinci yarıya da güzel başlayan sarı yeşilli ekip son haftalarda üst üste yenilgi alınca takım kulübü teknik direktör değişikliğine gitti ve Kemal Kılıç ile de yollar ayrıldı.

KİMLER GELDİ, KİMLER GEÇTİ

Şanlıurfaspor TFF 1. Lig takımları arasında 5 sezonda 12 teknik direktör değişikliği yaparak rekora imza atmış oldu. TFF 1. Lig'e 5 sezon önce Mustafa Kemal Kılıç ile başlayan sarı-yeşilli ekipte, sırasıyla Bahri Kaya, Raşit Çetiner, Ömer Can Göksu, Reha Kapsal, Hüseyin Dağ (3 kez), Cihat Arslan, Osman Özköylü, Engin Korukır, Tugay Kerimoğlu, Erhan Altın, Ünal Karaman ve son olarak yine Mustafa Kemal Kılıç görev aldı. Tekrar teknik direktör arayışına giren sarı yeşili ekipte teknik direktörlük