Urfalı sporcu Türkiye'yi temsil edecek

Eskişehir'de düzenlenen şampiyonada 2 Şanlıurfalı sporcudan biri gümüş diğeri altın madalya kazandı. Sporculardan Kemal Ayaz Şanlıurfa ve Türkiye'yi Balkanlarda temsil edecek.

11 / 06 / 2018 16:10


Türkiye Judo Federasyonu’nun 2018 yılı faaliyet programında yer alan Yıldızlar Türkiye Judo Şampiyonası 08-10 Haziran tarihlerinde Eskişehir’de yapıldı.

Müsabakalar sonunda Şanlıurfa’yı temsil eden judoculardan Kemal Ayaz 38 kg.’da Türkiye 2'ncisi ve Abdülkadir Teker 50 kg’da Türkiye 3'üncüsü oldu.

Türkiye Judo Federasyonu Şanlıurfa İl Temsilcisi "Şanlıurfa Judo İl Temsilciliği olarak Şehrimizin en başarılı amatör spor branşı olan Judo’ya olan ilginin her geçen gün artıyor olmasından dolayı son derece mutluyuz ve her yıl olduğu gibi bu yılda ilimize madalyalar ile döndüğümüz için gururluyuz. Türkiye 2. si olan Judocumuz Kemal Ayaz Karadağ’da yapılacak olan Balkan Şampiyonasında ilimizi ve Ülkemizi temsil edecektir. Sporcularımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Ayrıca Şanlıurfa’da Judo ailesine desteklerinden dolayı Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanımız Nihat Çiftçi’ye, Türkiye Judo Federasyonu Başkanımız Sezer Huysuz’a, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Hakan Keşküş’e ve Judo Federasyonu Yönetim Kurulu Üyemiz Ali İhsan Delioğlu’na çok teşekkür ediyorum" dedi.