Urfalı sporcular Avrupa Şampiyonası yolunda

40. Avrupa Şampiyonası giden Milli Takım içinde Urfalı 4 sporcu da yer alıyor. Federasyonda Genel Başkan Yardımcılığı yapan Sait Akdağ, "Avrupa şampiyonasında onlarca derece yaparak bayrağımızı dalgalandırmak en büyük hedefimiz" dedi.

28 / 05 / 2018 09:26Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness, Bilek Güreşi Federasyonu (TVGFBF) tarafından Antalya’nın Kemer ilçesindeki bir otelde düzenlenen Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonası’nda mücadele edip Soyfa biletini alan 110 kişilik milli takım Avrupa Şampiyonası için yola çıktı.

Milli takım kafilesine Federasyon Başkanı  Niyazi Kurt öncülük ediyor. Kafilede 4 yönetici 6 antrenör ve 99 sporcu bulunuyor. O sporcular arasından Harran Üniversitesi BESYO'dan 2 milli sporcu, antrenörleri Şehmus Gültekin, Türkiye Vücut Geliştirme Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Sait Akdağ  ile Karaköprü Belediyespor Kulübünden 4 sporcu da yer alıyor. "Avrupa şampiyonasında onlarca derece yaparak bayrağımızı dalgalandırmak en büyük hedefimiz" diyen Akdağ, "Milli takım kafilesine 40. Avrupa Şampiyonasında başarılar diliyorum. Bizden desteklerini eksik etmeyen federasyon başkanı Niyazi Kurt'a, HRÜ rektörü Ramazan Taşaltın'a, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli'ye, Gençlik Spor İl Müdürü Hakan Keşküş'e ve Karaköprü Belediyespor Kulüp Başkanı Mehmet Kudat'a teşekkür ederiz" dedi. (HABER MERKEZİ)