Açıkgöz Urfalıları TKDK desteğiyle yatırım yapmaya davet etti

Şanlıurfa Vali Yardımcısı Tarık Açıkgöz, İl Koordinatörü Dr. Sadık Yetim, basın mensupları ve davetlilerin katılımı ile yapılan programda; Vali Yardımcısı Açıkgöz, yatırımcıları proje sunmaya davet etti.

12 / 01 / 2018 12:36

TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörlüğünde, TKDK Yatırımları ve 3. Başvuru Çağrı İlanı hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı. Şanlıurfa Vali Yardımcısı Tarık Açıkgöz, İl Koordinatörü Dr. Sadık Yetim, basın mensupları ve davetlilerin katılımı ile yapılan programda; Vali Yardımcısı Açıkgöz,  yatırımcıları proje sunmaya davet etti.

TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörü Dr. Sadık Yetim; Türkiye genelinde 2011-2016 yılları arasında,  IPARD-I kapsamında yapılan 6.6 Milyar TL yatırıma 3.3 Milyar TL hibe ödendiğini ifade ederek, Şanlıurfa’nın bu hibelerden 222 proje ile 120 Milyon TL yatırım gerçekleştirerek yaklaşık 59 Milyon TL’lik pay aldığını söyledi. IPARD-II 1. Çağrıda, yatırım bedeli yaklaşık 40 Milyon TL olan 12 projenin onaylandığını ve 32 Milyon TL hibe ödenmesinin öngörüldüğünü, 2. Çağrıda 13.5 Milyon TL’lik proje aldıklarını belirtti.

Dr. Yetim, projelerin artık yarıştığını ve başarı için, projelerin IPARD sıralama kriterlerine göre hazırlanması gerektiğini belirterek yatırımcıları, 252 milyon avro bütçeli3. çağrıda proje hazırlamaya davet etti. (HABER MERKEZİ)