AK Parti İl Başkanı'na çağrı: Mekanı genişlet, geliyoruz!

Saadet Partisi İl Başkanı Niyazi Yanmaz, cumhurbaşkanı adayı çıkarmak için aynı zamanda noter olan AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e gideceklerini belirterek "Tavsiyemiz mekanı fiziki olarak genişletsin ilave personel alsın. Sonrada ben ben uyarılmadım demesin" dedi.

12 / 01 / 2018 12:48

Mustafa PAYIK/İPEKYOL

Saadet Partisi İl Başkanlığı tarafından haftalık gündem değerlendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıda Parti İl Başkanı Niyazi Yanmaz 3 konuya değindi. Bunlar kale yakınlarında yaşanan kaza, Büyükşehir Belediyesi'nin havayolu ulaşımı ihalesi ve 100 bin imzayla Cumhurbaşkanı adayı çıkarmak için hala netleşmeyen noter şartı oldu.

‘EĞER BİR ÖLÜM DAHA OLURSA...’

Yanmaz, kale yakınlarında fotoğraf çekmek isterken bir kişinin ölüp düşmesiyle sonuçlanan olaya ilişkin tedbir çağrısında bulundu. Olayı "Üzücü bir hadise" olarak değerlendiren ve benzer bir kazanın daha yaşanması halinde şikayetçi olacaklarına vurgu yapan Yanmaz " Kale Eteği'nde yasak bölgeler ilan edilmesi, koruma tedbirlerinin alınması lazım. Bir kez daha bu hadise olursa bu ikazımız delil tutarak cumhuriyet savcılığına gerekli kurumlara şikayet edeceğimizi belirtmek istiyorum. Üzücü bir hadise cereyan etmiştir.

BÜYÜKŞEHİR CUMHURBAŞKANI'NA ŞİKAYET EDİLECEK

Yanmaz'ın ikinci gündem konusu olan Büyükşehir Belediyesi'nin havayolu ulaşımı ihalesine dair de açıklama yapılmasını yoksa Cumhurbaşkanlığı dahil olmak üzere Başbakanlık, AK Parti ve muhalefetin genel merkezlerine dilekçe vereceklerini kaydederek "Büyükşehir belediyeleri Türkiye genelinde havaalanlarına servis hizmeti sunuyor. Zaten büyükşehir kanunu göre de bunun özelleştirilmesi yasak. Fakat araştırmalarımıza göre büyükşehir belediyesi ihale yapmış. İhaleyi de araştırdık Urfa’da sadece 2 yerel gazete verilmiş. Yani kamuoyunun çok fazla duyması istenmemiş gibi resmi prosedür yerine getirilmiş ama karanlık nokta var gibi. Büyükşehir belediyesinin kendisinin bu hizmeti yapması bizim tercihimizdir. Ama illa özelleştirme yapılacaksa Urfa’daki yerli firmalar var. Bunlarla da temasımız oldu, hiçbirinin haber yok. HAVAŞ’a verilmiş. Bu ihalenin portresi nedir, ne için verildi, eğer büyükşehir tersini yapsaydı daha iyi değil miydi? Yerli firmaya verilseydi daha ekonomik olmaz mıydı? Bu konuda en az 200-300 dilekçe gitmiş. Büyükşehir bunlara cevap vermemiş. Bunların aydınlatılmasını bekliyoruz. Açıklama bekliyoruz. Eğer açıklama gelmezse bu konuyu Cumhurbaşkanlığı,  Başbakanlık, AK Parti ve muhalefetin genel merkezlerine dilekçeyle gündeme getireceğiz" dedi.

SAADET PARTİSİ BEYAZGÜL'ÜN MAKAMINA GİDİYOR

Yanmaz toplantıda en sert çıkışını ise AK Parti ve partinin Şanlıurfa İl Başkanı'na yönelik yaptı. 2019 yılında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, parti üyesi olmayanlar 100 bin imza toplayarak Cumhurbaşkanı adayı olabilecek. İmzalara noter şartı getirilmesi halinde her bir belgenin 150 lira olacağı, bunun da 15 milyon TL’ye kadar dev bir masraf ortaya çıkarabileceği belirtiliyor.  Noter aracılığı ile aday beyanının büyük maliyet gerektireceğini belirten Yanmaz, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı'na seslenerek "Biz imzaları AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'ün noterlik müessesinde yapacağız. Çünkü AK Parti iktidarının bize reva gördüğü bu zulmü hem Beyazgül'ü onure etmek hem belki ibret alırlar diye kendi müessinde yapmak istiyoruz.

‘MEKANI GENİŞLET, İLAVE PERSONEL AL’

50 bin imza için gittiğimizde ister istemez izahı olacak. Tavsiyemiz mekanı fiziki olarak genişletsin ilave personel alısın. Sonrada ben uyarılmadım demesin. Çünkü biz biliyoruz bir dava uğruna canla malla mücadele etmenin ne olduğunu iyi bilir. Eğer unutmamışsa tabi" dedi. AK Parti İl Başkanı'nın bu çağrıya ne yanıt vereceği merak konusu oldu.