Kuyruğun başı var sonu yok!

Binlerce Suriyelinin barındığı ve böylece ilçe nüfusu 220 bini bulan Akçakale'de PTT'de yalnızca 2 personelin hizmet vermesi kurum önünde yoğunluğa neden oldu. PTT'ye gidenler metrelerce kuyrukta saatlerce sıra beklemek zorunda kaldı.

12 / 01 / 2018 12:44

Bilal KAPLAN-İPEKYOL

İşsizlik rakamları her geçen yıl artarken Şanlıurfa'da vatandaşlar yetersiz personel nedeniyle isyan noktasına geldi. Şanlıurfa merkez ve ilçelerde PTT, nüfus müdürlükleri, hastaneler vatandaşların en çok hizmet aldığı kurumlar. Bu kurumlarda da en çok yetersiz personel nedeniyle yaşanan yoğunluktan şikayet ediliyor. En son şikayetin yapıldığı yer Akçakale oldu. İlçenin Suriye'yle sınırı olmasından dolayı ilçede çok sayıda Suriyeli yaşıyor. Suriyelilerle beraber ilçe nüfusu 220 bin olan ilçede PTT'den yardım parası almak isteyenler  sabah saatlerinden itibaren kurumun yolunu tuttu.

Kimi hasta haliyle gitti, kimi çocuğunun elinden tutup, kimi de kucağından bebeğiyle gitti. Ortaya ise uzayıp giden ve başı belli sonu belli olmayan metrelerce uzunluktaki kuyruk çıktı.  Vatandaşlar sadece 2 personelin hizmet verdiğini belirtip Şanlıurfalı yetkililer ve milletvekillerine seslendi. Bu çile son bulsun istedi.