MÜSİAD Şanlıurfa Başkanı'na önemli görev!

DEİK İş Konseyleri Genel Kurulu'nda yapılan seçimde MÜSİAD Şanlıurfa Başkanı Mahmut Barut iş dünyasıyla ilgili önemli bir göreve seçildi.

12 / 01 / 2018 12:37

Özlem KOÇHAN/İPEKYOL

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) İş Konseyleri Genel Kurulu toplantısı düzenledi. Toplantıya DEİK Başkanı Nail Olpak ve aralarında Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Şanlıurfa Şube Başkanı Mahmut Barut'un da bulunduğu DEİK İş Konseyi üyeleri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Olpak, " “2018 yılında, daha sakin bir dönem geçireceğimizi umuyor ve öngörülebilirliğin daha da arttığı bir ortamda ekonomik performansın gücünü sürdürmesini bekliyoruz.” dedi. Açıklamaların ardından 142 İş Konseyinin Başkan, Başkan Yardımcıları ve Yürütme Kurullarını belirlemek için üyeler oy kullandı.  Olpak, tüm adaylara başarı dilediklerini iletti ve “DEİK adına tarihi bir gün, hayırlı olsun” dedi. Seçimde, MÜSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Mahmut Barut Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Türkiye - Ürdün İş Konseyi Yürütme Kurulu üyeliğine seçildi.

DEİK HAKKINDA:

1986 yılında kurulan Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - DEİK, Türk özel sektörünün dış ticaret, uluslararası yatırımlar, hizmetler, müteahhitlik ve lojistik başta olmak üzere, dış ekonomik ilişkilerini yürütme; yurt içi ve yurt dışında yatırım imkânlarını araştırma; Türkiye'nin ihracatını artırmaya katkı sağlama ve benzeri iş geliştirme çalışmalarını koordine etmekle görevlendirilmiş kurumudur. 11 Eylül 2014 tarihinde çıkarılan 6552 Sayılı Kanunla yeni bir yapıya kavuşan DEİK, "Türk özel sektörünün dış ekonomik ilişkilerini yürütme" görevini tamamıyla üstlenmiş olup, Kurucu Kuruluşları, üyeleri ve İş Konseyleri ile birlikte, Türkiye'nin önde gelen girişimcilerinin ve iş dünyası temsilcilerinin oluşturduğu gönüllü bir ‘iş diplomasisi' örgütüdür.