Sekizinci renk, yarınlar için yolda!

Hasan Kalyoncu Üniversitesi bünyesinde başlatılan Sekizinci Renk Projesi kapsamında aralarında Şanlıurfa’nın da bulunduğu 8 ildeki çocukların ihtiyacı karşılanacak.

15 / 11 / 2017 09:43

2015 yılında, otizm spektrum bozukluğuna dikkat çekmek için Hasan Kalyoncu Üniversitesi bünyesinde başlatılan Sekizinci Renk Projesi, hem “sekizinci renklerimiz” olan otizmli çocuklarımıza hem de ihtiyaç sahibi çocuklarımıza yardım eli uzatmak adına ilk yolculuğuna çıkıyor. Sekizinci Renk ekibi 'Yarınlar İçin Yolda' sloganı ile Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerinde yer alan 8 ilde 1000'i aşkın çocukla kucaklaşacak.

Şimdiye kadar gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleri ile otizm spektrum bozukluğu konusunda önemli bir farkındalık yaratan Sekizinci Renk Projesi, yine anlamlı bir etkinliğe imza atıyor. Sekizinci Renk ekibi, çocukların geleceğini renklendirmek ve yarınlarına destek olmak için düzenlenen 'Yarınlar İçin Yolda' projesi ile 8 ilde 1000'i aşkın çocuğa ulaşacak. Geçtiğimiz pazartesi günü Mersin'den başlayan ve 20 Kasım'a kadar devam edecek olan projede; Adana, Hatay, Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin, Bitlis ve Erzurum illerindeki ilkokullar ziyaret edilecek ve çocukların ihtiyaçları karşılanacak.

Etkinlik kapsamında, köy okulları ve özel eğitim merkezlerine yapılacak yardımların yanı sıra; çocuklarla Türkiye'nin değerli sanatçılarının en sevdikleri film sahnelerinden oluşan 'Sekizinci Renk Kitabı' boyama etkinlikleri de yapılacak. 

(HABER MERKEZİ)