Urfalı Müdüre kumpas kuruldu!

Çankırı'da olimpiyat ve dünya şampiyonalarında dereceleri olan engelli sporcu 'Seyfullah Karadeniz paspas yaparak Milli Takıma hazırlık yapıyor' iddiası Türkiye'de gündeme otururken, bu iddianın Şanlıurfalı olan ve görevini başarılı bir şekilde yürüten Çankırı Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Ekrem Gerginci'yi kötülemek amacıyla yapıldığı ifade edildi. Olayla ilgili olarak yeni gelişmeler yaşandı ve kumpas olduğuna dair görüntüler ortaya çıktı.

12 / 01 / 2018 12:47

Olimpiyat 3'üncüsü, Dünya 2'ncisi, Avrupa Şampiyonu İşitme Engelli Milli Güreşçi Seyfullah Karadeniz'in yerleri paspaslayarak Milli Takım'a hazırlandığı yönündeki haberler ulusal medyada yer alırken, yaşanan bu durum Çankırı'da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü görevini başarılı bir şekilde yerine getiren Şanlıurfalı Ekrem Gerginci'yi zor durumda bıraktı. Yapılan haberlerde milli sporcuya baskı ve zorla paspas yaptırıldığı ileri sürülürken, ortaya atılan bu iddiaların özellikle Ekren Gerginci'yi yıpratma amaçlı olduğu ifade edildi. Yaşanan bu durumla ilgili olarak sosyal medya üzerinden tepkisini dile getiren Şanlıurfalı Gazeteci ve KOBİDES Genel Başkanı Cengiz Aksan, yapılan bu haberlerin Ekrem Gerginci'nin başarısını çekemeyenlerin düştüğü aciz durumu gösterdiğini dile getirdi.

Aksan'ın paylaşımı şu şekilde: Urfalı Çankırı Gençlik Spor İl Müdürü @ekremgerginci'nin başarısı çekemeyenlerin düştüğü acziyet. Engelli Bir güreşçi üzerinden hesap görmeye çalışmak tek kelime ile ahlaksızlıktır.

YERLİKAYA DA TEPKİ GÖSTERDİ

Öte yandan Türkiye'ye güreş alanında sayısız başarılar yaşatan ve şu anda Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı görevini yürüten Hamza Yerlikaya da yaptığı paylaşım ile olayın gerçek olmadığını ve kurgudan ibaret olduğunu ifade etti. Gerçeğin yakında ortaya çıkacağını dile getiren Yerlikaya, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: Bu habere itibar etmeyin, yakında gerçek ortaya çıkacak, gerçek dışı yapılmış haber, kurgu ile paspas sporcunun eline verilerek yıpratma yapılmaktadır. Sporcumuz devlet sporcusu şeref aylığı verilmiş, devletimizin maddi manevi desteklediği kişidir. Kamuoyuna saygı ile bildirilir.

OLAYIN KUMPAS OLDUĞUNA DAİR GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

Yaşanan bu gelişmelerin ardından ise bugün olayın Müdür Ekrem Gerginci'ye yönelik kumpas olduğuna dair yeni bilgiler ortaya çıktı. Olayın düzmece olduğu ve Çankırı Güreşçiler Gençlik Derneği Başkanı Talip Dönmez tarafından organize ettiği iddia edilirken, ortaya bu gelişmelerle ilgili olarak görüntüler de çıktı. (HABER MERKEZİ)