Urfalı oyuncu beyaz perdeye hazırlanıyor

YouTube üzerinden yayınlanan ve fenomene dönüşen Sıfır Bir "Bir Zamanlar Adana'da" dizisinin başrol oyuncusu Savaş Satış, sinema filmi çekme hedefleri doğrultusunda çalıştıklarını belirtti

25 / 03 / 2017 17:28

YouTube üzerinden yayınlanan ve fenomene dönüşen Sıfır Bir "Bir Zamanlar Adana'da" dizisinin başrol oyuncusu Savaş Satış, sinema filmi çekme hedefleri doğrultusunda çalıştıklarını belirtti. Yönetmenliğini Kadri Beran Taşkın'ın yaptığı, başrollerinde Savaş Satış, Cihangir Ceyhan, Özgür Meriç ve Burak Şafak'ın yer aldığı dizi, İstanbul Gelişim Üniversitesinin 6. Medya Ödüllerinde "Yılın En İyi İnternet Dizisi" seçildi. Sıfır Bir'in ödülünü almak için İstanbul'a gelen Savaş Satış, soruları yanıtladı.

Aslen Şanlıurfalı olduğunu ancak 1989'da İzmit'te doğduğunu anlatan Satış, Çukura Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Tekstil Mühendisliğinden mezun olduğunu, bu yıllarda eş zamanlı tiyatroyla ilgilendiğini belirtti.

Satış, 2014'te "En İyi Erkek Komedi Oyuncusu" ödülünü aldığını ifade ederek, "Ailemden de destek görünce bu alanda devam ettim." dedi. Genç sinemacılar olarak sokakları anlatmayı hedeflediklerini anlatan Satış, "Sıfır Bir", son anda gelişen bir proje gibi görünse de önceleri böyle bir çalışmayı hayata geçirme planları bulunduğunu söyledi. (AA)