11. Sınıf öğrencisi Vali Tuna'ya şiir yazdı

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna Eyyübiye Teş-İş Anadolu Lisesi'ni ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.

30 / 03 / 2017 18:24

Valilik'ten yapılan açıklamaya göre öğrencilerle sınıflarında bir araya gelen Vali Tuna, öğrencilerin kariyer planları ve gelecek beklentileriyle ilgili sohbet etti.

Yapılan açıklamaya göre; Öğrencileri istekli ve umutlu gördüğünü belirten Vali Tuna; 11. Sınıf öğrencisi Hidayet Doğan’ın kendisi için yazdığı şiiri ise çok beğendiğini kaydetti.

Öğrencilerle buluşmasının ardından okulda görevli öğretmenlerle de bir araya gelen Vali Tuna; kendilerine emanet eden çocukları geleceğe en iyi şekilde hazırlamanın, onları iyi motive etmenin öneminden bahsetti.

Öğrencileri topluma faydalı bireyler olarak yetiştirirken, sevgi ve saygı gibi temel değerlerin mutlaka verilmesini belirten Vali Tuna; değerler eğitiminin öncelikli olması gerektiğini dile getirdi.

Tes-İş Anadolu Lisesindeki programında Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna’ya Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan da eşlik etti.