Afganistan'daki katliam protesto edildi

Viranşehir ilçesinde vatandaşlar, Afganistan Hava Kuvvetlerinin Kunduz vilayetindeki icazet merasimine düzenlediği saldırıyı protesto etti

09 / 04 / 2018 15:33

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde, Afganistan Hava Kuvvetlerinin Kunduz vilayetindeki icazet merasimine düzenlediği saldırı protesto edildi. 

İlçede sivil toplum kuruluşlarının üyeleri ve vatandaşlar, Kışla Camisi önünde bir araya geldi. Grup adına açıklama yapan Murat Gören, hafızların icazet merasiminde yapılan katliamı, Müslümanlar olarak kınadıklarını söyledi. İnsanların bu vahşete "dur" demesi gerektiğini vurgulayan Gören, şunları kaydetti: "Müslüman katliamları kalbimizi daraltıyor, nefes alamıyoruz. Emperyalizmin ne kadar acımasız olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Orada sivillerin de olduğu bilindiği halde ayırt etmeksizin medresenin vurulması insanlık suçudur. Çocuk yaştaki hafızlar katledilmiştir. Kendisini dünyanın jandarması gören, güya gittiği ülkelere demokrasi götürdüğünü iddia eden katil Amerika, Müslüman kanıyla beslenirken, bazı İslam devletlerinin emperyalist, yamyam, Müslüman katili Amerika ile işbirliği yapmasını kabul edemiyoruz." Ellerindeki dövizler ve sloganlarla saldırıya tepki gösteren grup, daha sonra olaysız dağıldı. (AA)