Afrin şehidinin ismi Haliliye’de yaşatılacak

Suriye’nin Afrin kentinde şehit düşen Şanlıurfalı Tankçı Teğmen Muhammed Cihangir Çubukçu’nun ismi, Haliliye İlçesi Veysel Karani Mahallesi, Yunus Emre Caddesi üzerindeki parka verildi. Mecliste ayrıca başkanlık teklifleri ve önergeler görüşüldü.

06 / 02 / 2018 13:50

Haliliye Belediyesi Şubat ayı meclis toplantılarının 1. birleşimi Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Toplantı Salonunda Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol başkanlığında yapıldı. Toplantıda açılış ve yoklamanın ardından gündem maddelerine geçildi.

Toplantıda, Suriye'nin Afrin kentine yönelik olarak düzenlenen Zeytin Dalı operasyonunda şehit düşen ve dün defnedilen Şanlıurfalı Tankçı Teğmen Muhammed Cihangir Çubukçu’nun isminin, Veysel Karani Mahallesi Yunus Emre Caddesi üzerinde bulunan parka verilmesi konusundaki başkanlık teklifi ilk olarak gündeme alındı.

Teklif yapılan görüşmelerin ardından gerçekleştirilen oylama neticesinde oy çokluğu ile kabul edildi.


TEKLİF VE ÖNERGELER

Öte yandan toplantıda Şanlıurfa Aşevi Derneği’ne Haliliye Belediyesi tarafından yardım edilmesi konusundaki başkanlık teklifi de yapılan oylama neticesinde, görüşülmek üzere ilgili komisyona sevk edildi. Yine toplantıda yapılan sosyal hizmet faaliyetlerinin çoğalması adına ayrılan bütçenin artırılması konusundaki önerge; Plan ve Bütçe Komisyonuna, Avukat Kemal Badıllı isminin kentteki herhangi bir cadde, park veya bulvara verilmesi konusunda önerge ise AR-GE ve Plan ve Bütçe Komisyonu ile İmar İşleri Müdürlüğüne sevk edildi.  Yapılan görüşmelerin ardından meclisin ilk toplantısı sona erdi.

Mustafa PAYIK/İPEKYOL