Akçakale'de 'Zeytin Dalı' mahalle ismi oldu!

Şanlıurfa’nın sınırın sıfır noktasındaki Akçakale İlçe Belediyesi, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’de düzenlediği Zeytin Dalı Operasyonunun adını ölümsüzleştirdi.

09 / 02 / 2018 10:08

Şanlıurfa’nın sınırın sıfır noktasındaki Akçakale İlçe Belediyesi, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’de düzenlediği Zeytin Dalı Operasyonunun adını ölümsüzleştirdi. Başkan Abdülhakim Ayhan’ın önerisi ile Belediye Meclisi tarafından yeni oluşturulan mahalleye ‘Zeytin Dalı’ ismi verildi. Ayhan, önümüzdeki günlerde ‘Fırat Kalkanı’ adını da bir mahalleye vermeyi planlıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Avrupa’nın ‘hasta adam’ gözüyle baktığı Türkiye’nin bölgesinde söz sahibi güçlü bir ülke olduğunu yedi düvele bir kez kanıtladığını vurgulayan Abdülhakim Ayhan, “Türkiye, sınırlarında oluşturulmak istenen terör kuşağına; bu terör kuşağını oluşturan unsurların özellikle son günlerde hedef gözetmeksizin hastaneleri ve dolayısıyla sivilleri de hedef alan saldırılarına son vermek amacıyla bu harekatı başlatmak mecburiyetinde kalmıştır. Zeytin Dalı Harekatı en başından sonuna kadar meşrudur ve bu noktada herhangi bir tereddüt asla yoktur.” dedi.

FIRAT KALKANI DA ÖLÜMSÜZLEŞTİRİLECEK

Mehmetçik’in gerçekleştirdiği Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatlarını yarınlarda Türk milletinin torunlarının mutlaka hatırlayacağını anlatan Abdülhakim Ayhan, şöyle devam etti:  “Teklifimiz üzerine Belediye Meclisi oy birliğiyle bütün sıcaklığıyla devam eden Zeytin Dalı Harekatı’nın adını yeni oluşturduğumuz bir mahalleye verdik. Yarın torunlarımız bu ismi gördüklerinde ‘dedelerimiz bu harekâtı yaptı ve vatanı bize güvenli bir şekilde bizlere teslim etti.’ diye düşünmelerini istiyoruz. Daha önce başarıyla sonuçlanan Fırat Kalkanı Harekatı ismini de bir mahalleye vererek, ölümsüzleştirmeyi amaçlıyoruz. Belediye olarak güvenlik güçlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.”

‘HAİNLER EMELLERİNE ASLA ULAŞAMAYACAK’

Akçakale halkının 16 Nisan referandumunda yüzde 95.22’lik ‘Evet’ oyuyla anayasa değişikliğine destek verdiğini dile getiren Abdülhakim Ayhan "Nasıl referandumda, 15 Temmuz Hain darbe girişiminde liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında yer aldıysak, bugün de aynı noktada duruyoruz. Yedisinden yetmişine tüm Akçakale halkı yüreğiyle ve dualarıyla ordumuza destek veriyor. Biz de belediye olarak, Türkiye üzerinde kirli oyunlar oynayan hainlerin emellerine asla ulaşamayacaklarının mesajını vermek için yeni oluşturulan mahallemize Zeytin Dalı ismini vermeyi uygun gördük. Belediye meclisimizden oy birliğiyle geçen kararın ilçemize ve milletimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum”  dedi. (HABER MERKEZİ)