Arsa vatandaştan ev Belediye'den

Akçakaleli bir vatandaş metruk bir binada yaşam mücadelesi veren aile için arsa bağışında bulundu. Belediye ise arsa üzerinde ev yapmak için kolları sıvadı.

22 / 03 / 2017 17:19

Akçakale İlçe Belediyesi, metruk binada yaşam mücadelesi veren aile için, hayırsever bir vatandaşın bağışladığı arsa üzerine ev yapıyor.

Belediyeye gelen başvuruyu değerlendiren ekipler, imkânsızlıklar yüzünden bir ailenin metruk binada yaşadığını tespit etti.

Sokakta kalmaktansa yıkık dökük binada kalmayı tercih ettiklerini söyleyen aileye, Belediye sahip çıktı. Aile ve mahalle sakinleri ile yapılan görüşmeler sonrasında hayırsever bir vatandaş, aileye ev yapılması için Turgut Özal Mahallesi’nde arsa tahsis etti. Arsa tahsisi sonrası belediye çalışanları da 3 oda ve 1 salon olarak yapılması planlanan evin inşaatına başladı.

Yapımı devam eden evde incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan'ın eşi Ayşenur Ayhan, belediye çalışanlarından inşaatın en kısa sürede bitirilmesini istedi. Ayhan, Akçakale Belediyesi’nin bu tür yardımları yapmaya devam edeceğini belirtti.

HABER MERKEZİ