ASPİM şehit aileleri onuruna yemek verdi

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 102. Yıldönümü münasebeti ile Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından şehit aileleri onuruna program düzenlendi.

19 / 03 / 2017 15:42

Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü (ASPİM) tarafından şehit aileleri onuruna yemek verildi. Düzenlenen programa Şanlıurfa valisi Güngör Azim Tuna, 20.Zırhlı Tugay Komutanı İsmail Hakkı Köseali, Şanlıurfa Milletvekilleri Mehmet Ali Cevheri, Ahmet Eşref Fakıbaba, İbrahim Halil Yıldız, Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, İl Jandarma Komutanı Kemal Timuroğlu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdulkadir Acar, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Bilici, Şehit Aileleri Dernek Başkanı Mehmet Yavuz, Muharip Gaziler Dernek Başkanı Hasan Aslan, şehit aileleri katıldı.

Programın açılış konuşmasını Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Bilici yaptı. Müdür Bilici, “Bu azimli ve kararlı direnişin en ön saflarında, bütün şanlı tarihimiz boyunca olduğu gibi yine aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz yer almıştır. Dün, tarihimizi altın harflerle yazdıran şehitlerimizi ve gazilerimizi anlamadan, çocuklarımıza anlatmadan güvenli bir nesil ve güvenli bir geleceği de inşa etmemiz mümkün olmayacaktır. Şehitlerimizin vatan ve milletten sonra bizlere bıraktıkları en önemli emanet geride bırakmış oldukları yakınlarıdır. Bu anlayışı esas alan devletimiz ve hükümetlerimiz; son yıllarda şehit yakınlarına ve gazilerimize ülkenin olanakları dâhilindeki bütün imkânları seferber etmiştir. Şehit yakınlarımız ve gazilerimiz daha fazlasına ve daha iyisine layıklar ve fazlasıyla da hak etmektedirler.  Ulusal imkânlarımız geliştikçe de daha fazla hak ve imkâna sahip olacaklarına inancımız tamdır. Ancak daha da önemlisi şehit yakını ve gazilerimize olan sevgi, saygı, ilgi, münasebet ve minnettarlığımız olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle; Aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve hasret ile yâd ediyor, muhterem gazilerimize de sağlık ve huzur dolu uzun ömürler diliyorum” dedi. Programın sonunda Şehit Aileleri Dernek Başkanı Mehmet Yavuz tarafından Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Bilici’ye plaket takdim edildi.

 (HABER MERKEZİ)