Baloncunun mağduriyetinden bu kez para kazandılar!

Akçakale'de geçimini balon satarak kazanan bir adam, belediyenin yol yapım sırasında banyosunun yıkıldığını belirterek yardım çağrısında bulundu. Ağlayarak dert yanan adam, videosunu paylaşan kişiler tarafından da dolandırıldı.

02 / 02 / 2018 18:11

Akçakale'ye bağlı Güneren kırsal mahallesi Mezir mezrasında yaşayan ve geçimini düğünlerde balon satarak kazanan Abdülhakim Aydemir, yol çalışması nedeniyle banyosunun yıkıldığını belirtip yardım çağrısında bulundu üstüne de bir de para kaptırdı.

İddiaya göre kazandığı 3-5 kuruş para ile kendine bir ev yaptıran Aydemir, yol güzergahında bulunan banyosu çalışmalar sırasında yıkıldı. Yaklaık 1 aydır banyo yapamadığını belirten Aydemir, sesinin duyulması için bir video çekti.

BELEDİYE HAREKETE GEÇTİ

Video amacına ulaştı. Belediye bir ekip göndererek Aydemir'in ihtiyacını karşılamak için girişimde bulundu. Belediye bu olumlu girişimiyle takdir topladı.

VİDEO KARŞILIĞI PARASI ALINDI

Yaşananlar ise bununla sınırlı kalmadı. Video da yaşadıklarını gözyaşları içinde anlatan Aydemir, kimilerinin yüreğini sızlattı kimilerinin de cebini ısıttı! İddiaya göre Aydemir'in videosunu paylaşıp kamuoyuna duyuran şahıs, Aydemir'den bunun için önce 600 TL, ardından daha çok ses getireceğim diyerek 300 TL daha para talebinde bulundu.  Aydemir, sesinin duyurulduğu gerekçesiyle 600 TL'yi ödedi. 300 TL'yi ise ödeyip ödemediği netlik kazanmadı. (HABER MERKEZİ)