Çelik, şehit yakını ve gazilerle buluştu

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, AK Parti Şanlıurfa Sosyal İşler Başkanlığının düzenlediği toplantıda şehit yakınları, gazi ve engellilerle bir araya geldi. Bakan Çelik, "Bu topraklar için dün de, bugün de canını verecek, hayatını verecek insanların olması bizleri gururlandırıyor" dedi.

27 / 03 / 2017 10:55

16 Nisan'da yapılacak referandum öncesinde Şanlıurfa'da çalışmalarını sürdüren Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, AK Parti Şanlıurfa Sosyal İşler Başkanlığının düzenlediği toplantıda şehit yakınları, gazi ve engellilerle bir araya geldi. AK Parti Şanlıurfa Seçim Koordinasyon Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Bakan Çelik burada yaptığı konuşmada, “Şehitlerimizin, gazilerimizin bize emanet ettiği değerleri korumak, bu değerler etrafında bir millet olmak bütünlük içerisinde yaşamaktır, bu da bizi gururlandıracaktır. Şehitlerimize Allah'tan Rahmet diliyorum, gazilerimize hayırlı ömürler temenni ediyorum. 15 yıldır ülkeyi yönetenler olarak yaptığımız ilk icraatlardan biri, şehitlerimize, şehit yakınlarına, gazilerimize ve engelli kardeşlerimize yönelik onların hayat standartlarını yükseltmek oldu. Bugüne kadar 30 bine yakın şehit yakınımızı kamuda istihdam ettik” dedi.


‘ŞEHİTLİK BÜYÜK BİR MAKAM’

Bakan Çelik,"Birileri bizim ayrılıp bölünüp parçalanıp küçülmemizden gelecekleri acısından medet umuyor. Ama kendilerine gelince kendileri birlik oluşturuyor. Kendileri dayanışma oluşturuyor. Bize gelince de bu birliğimizi çok görüyorlar. Bunlara dikkat edip ona göre geleceğimizi şekillendirmemiz gerekiyor. Aksi takdirde gençliğimiz, nesiller, çok büyük bir tehdit ve tehlikeyle karşı karşıya kalacaktır. Bu tehlikenin farkına varmadan çok ciddi kayıplarla karşı karşıya kalabilirler."  Şehitlik mertebesinin büyük bir makam olduğunu ifade eden Bakan Çelik, "Bu topraklar için dün de, bugün de canını verecek, hayatını verecek insanların olması bizleri gururlandırıyor. Eğer böyle olmasak, bu memleket üzerinde emelleri olanlar, çok büyük operasyonları gerçekleştirecekler. Bizim milletimizin dışında artık dünyada ülkesi için değerleri için canını verecek pek fazla milletlerde kalmadı" ifadelerini kullandı. 

(HABER MERKEZİ)