DEDAŞ ekibinin darp edildiği mahalleyle ilgili açıklama

Geçtiğimiz günlerde ekibi darp edilen Dicle Elektrik Dağıtım, söz konusu mahallede elektrik sorunu yaşandığı iddiasıyla ilgili yaptığı açıklamada mahallenin elektrik değil, tüketim sorunu bulunduğu bildirildi.

31 / 01 / 2018 11:12

Dicle Elektrik Dağıtım Şanlıurfa İl Müdürlüğü iddialar üzerine açıklama yaparak "Hilvan ilçesine bağlı Gölcük mahallesinde trafo ihtiyacı doğuracak bir elektrik sorunu bulunmamaktadır" dedi.  Açıklamada ‘’Bazı basın ve yayın organlarında yer verilen haberlerde iddia edildiği gibi Hilvan ilçesine bağlı Gölcük mahallesinde trafo ihtiyacı doğuracak bir elektrik sorunu bulunmamaktadır. Mahalle 260 hane olmasına karşın buraya toplam gücü 660 KVA olan 3 adet trafo ile elektrik enerjisi verilmektedir. Kurulu bu güç 260 aboneye fazlası ile yeteceği gibi, normal şartlarda yetersiz olduğu iddia edilen bu trafolardan 750 abone rahat bir şekilde elektrik ihtiyacını temin edebilir. Mahallenin elektrik sorunu değil, ısınmadan kaynaklanan aşırı tüketim sorunu bulunmaktadır. Nitekim tahakkuklara yansıyan endeks değerleri, oldukça düşük rakamlardadır. Tüketimde israftan vazgeçilmesi halinde var olduğu iddia edilen sorun da kendiliğinden ortadan kalkacaktır’’ denildi.

KAÇAK EKİBİ DARP EDİLMİŞTİ

Dicle Elektrik’e yönelik eleştirilerde bulunulan Gölcük mahallesinde geçtiğimiz günlerde kaçak kontrolü yapan Dicle Elektrik çalışanı 2 kişinin feci biçimde darp edildiği belirlendi. Mahallede yapılan kaçak kontrollerinde 20 hanede kaçak elektrik kullanıldığı belirlenmiş, ancak çalışmalar yaşanan ve saldırı üzerine yarım kalmıştı. (HABER MERKEZİ)