Dr. Gerger'in 'Başhekimlik' görevinden alınmasına tepki

Akçakale Devlet Hastanesi Başhekimlik görevini yürüten Dr. Yılmaz Gerger'in görevinden alınması üzerine Sağlık Sen açıklama yaparak, "Başhekimin siyasi çekişmelere kurban edilerek görevden alınması manidardır" diyerek yetkililere çağrıda bulundu.

24 / 03 / 2017 18:44

Siyasi çekişmeler iddiasıyla 21 Mart'ta 4 yıldan bu yana Akçakale Devlet Hastanesi'nde Başhekimlik görevini yürüten Dr. Yılmaz Gerger'in  idari görevinden alınmasına Sağlık Sen Şanlıurfa Şubesi'nden tepki geldi. 

Konuya dair açıklama yapan Sağlık Sen hizmet şiarıyla sağlık alanında bir çok yeniliklere imza atan, yeni hastanenin taşınmasında ve kurulumunda gece gündüz emek veren, personel eksikliğine rağmen bir çok hizmeti aksatmadan vermeye çalışan başhekimin siyasi çekişmelere kurban edilerek görevden alınmasını 'Manidar' olarak yorumladı. 

"NELER OLUP BİTTİĞİNİ BİLİYORUZ"

Açıklamada kararın kabul edilemez olduğu vurgulanarak "Ülkemizde 16 Nisan'da yapılacak olan Referandum çalışmaları kapsamında milletimizin sağduyusuna güvenerek ve inanarak "Memur Sen 'e Davet, Tercih Evet" kampanyasını ülke genelinde yürüten Sivil Toplum Kuruluşunun üyesinin bu gibi konulara malzeme edilmesi kabul edilemez bir durumdur. Başkalarının neler yaptığının farkındayız. Etrafımızda neler olup bittiğini biliyoruz. Kim nasıl düşünürse düşünsün; insanlık yararına atılan adımları takdir ederiz. Ama kim değerlerimiz ve toplumumuz üzerinde mühendisliğe soyunur, soyunanlara taşeron olur ve algı yönetmeye kalkarsa, bütün gelişmiş demokrasilerde yaşandığı gibi bu tarz yapılanmalar mutlaka Hak ve halk nazarında tasfiye edilecektir" denildi.

BAKAN ÇELİK VE YETKİLİLERE ÇAĞRI

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri ve Vali Güngör Azim Tuna'ya çağrıda bulunan Sağlık Sen, "Bu işi yapanlar bu zorlu ortamda Akçakale ilçemizin halkına sağlık hizmetini erişimini sekteye uğratmaya çalışmıştır. Devletin hizmetini sekteye uğratmaya çalışanların ekmeğine yağ sürmüştür. Başta Bakanımız Sayın Faruk ÇELİK, Tüm Milletvekillerimiz, Valimiz ve sağduyulu yöneticilerimizden bu durumun düzeltilmesi için gerekli girişimlerde bulunmasını talep ediyoruz" dedi. 

HABER MERKEZİ