Eyyübiye’de 55 bin aileye ziyaret edildi

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, periyodik olarak sürdürülen çat kapı ev ziyaretlerinde vatandaşların taleplerini yerinde dinleyerek sorunun çözümü için ilgili kurumlara talimat veriyor. Ekinci'nin şimdiye kadar 55 bin aileyi ziyaret ettiği kaydedildi.

12 / 04 / 2018 15:38

Eyyübiye'de yaşayan vatandaşların kapılarını çalan ve evlerine misafir olan Başkan Ekinci son olarak Osmanlı, Hayati Harrani ve Akşemseddin mahallelerinde halkla bir araya geldi.

Sosyal Belediyecilik çalışmaları kapsamında toplumun farklı kesimleriyle bir araya geldiklerini belirten Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, "Belediyemiz Sosyal Yardım Personel Müdürlüğü, Mahalle Muhtarları ve İlçe Teşkilatımızdan arkadaşlarımızla beraber ev ziyaretlerimize devam ediyoruz. Bu ziyaretler kapsamında gerek önceden belirlenen evler ziyaret ediliyor, gerekse de çat kapı şeklinde vatandaşlarımıza ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyoruz. Onlara yardım elimizi uzatmaya çalışıyoruz. Çat kapı yaptığımız bu evlerde vatandaşların sıkıntılarını gidermeye çalışıyoruz. İmkanlar dahilinde yardıma muhtaç vatandaşlarımıza yardımlarımızı yapıyoruz. Bu bazen bir evin kira bedeli olabilir, bazen evin beyaz eşya ihtiyacını karşılamak şeklinde olabiliyor. Bazen de gıda yardımı şeklinde vatandaşımıza el uzatmış oluyoruz. Sosyal belediyecilik çalışmaları kapsamında bu güne kadar 55 bin aileyi ziyaret etmiş bulunmaktayız. Bu çerçevede 40 bin aileye çeşitli yardımlar gerçekleştirilmiş. Gönül ister ki bu tarz ihtiyaç sahibi insanlarımız olmasın. Bizler her zaman vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz." şeklinde konuştu. Hayati Harrani Mahalle Muhtarı Fethi Kaya da, vatandaşlar adına Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’ye teşekkür etti. (HABER MERKEZİ)