Fakıbaba: Afrin başlangıç, sınırların tümünü alacağız!

Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan Şanlıurfalı teğmen toprağa verildi. Cenaze törenine katılan Bakan Fakıbaba, “Afrin başlangıç, sınırların tümünü alacağız” dedi.

06 / 02 / 2018 13:48

Suriye'nin Afrin kenti Şeyhhoroz Mevkiinde PKK/YPG tarafından tanka düzenlenen saldırıda Şanlıurfalı Tankınçı Teğmen Muhammed Cihangir Çubukçu dün son yolculuğuna uğurlandı. Şehidin cenazesi DNA testinin ardından memleketi Şanlıurfa'ya getirildi. Cenaze GAP Havalimanı'nda askeri erkan, kurum amirleri, bürokrat ve şehidin ailesi tarafından karşılandı. Şehidin ailesi gözyaşlarına hakim olamadı.  Şehit cenazesi için bir karşılama konvoyu da düzenlendi. Şehidin naaşı Ulu Cami'ye getirildi. Pasaj çarşısından itibaren yollar trafiğe kapatıldı. Şehit için öğle namazına müteakip tören yapılan ve cenaze namazı kılınacak. Törene Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, askeri erkan, ilçe belediye başkanları, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, şehidin ailesi ve akrabaları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

"DÜĞÜN VAR"

Şehidin tabutunun başında kız kardeşi Ayşe Ceren gözyaşlarıyla bekledi. Şehidin acılı ailesinin gözyaşını gören bir başka akrabası ise "Ağlamak yok bugün düğün var" diye bağırdı. Şehidin anne ve babası da oğullarının tabutuna sarılarak gözyaşı döktü.

"AFRİN BAŞLANGIÇ"

Törende konuşan Bakan Fakıbaba birlik ve beraberlik mesajı vererek "Bana da Allah böyle ölüm nasip etsin. Çakılımızda gözü olanın gözü çıksın. Tek bir terörist kalmayıncaya kadar bu mücadele devam edecek. Bizim birlik beraberliğim devam ettikçe, kardeş olduğumuz müddetçe bu hainlere hiçbir zaman yata yer bırakmayacağız. Afrin bir başlangıç, sınırların tümünü alacağız" dedi. Fakıbaba'nın sözlerine tekbirlerle destek verildi. Törenin ardından şehidin cenazesi Osmanbey Yeni Şehitlik mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi.

Mustafa PAYIK-Özlem KOÇHAN/ İPEKYOL