Haliliyeli gençler Göbeklitepe'de

Haliliye'de Göbeklitepe’nin gençler tarafından görülmesi ve tanınması amacıyla başlatılan çalışma kapsamında Süleymaniye Ortaokulu öğrencilerine tarihin sıfır noktasına gezi düzenlendi.

06 / 04 / 2018 14:27

Haliliye İlçesinde yer alan ve tarihin bilinen en eski yapıtı olan Göbeklitepe’nin “Daha eskisi yok” sloganıyla tanıtımını yürüten İlçe Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Göbeklitepe’nin her kesim tarafından bilinmesi ve tanınması amacıyla yeni bir çalışma daha başlattı.

Haliliye İlçesindeki okullarda eğitim gören öğrenciler için de bu amaç doğrultusunda Göbeklitepegezisi düzenleniyor. Bu kapsamda  Süleymaniye Ortaokulundan ilk grup öğrenciler Göbeklitepe’ye götürüldü. Okul önünden minibüslerle alınan öğrencilere, çeşitli hediyelerde taktim edildi. Göbeklitepe’yi ilk defa görme ve tanıma imkanı bulunan öğrencilere, rehberler tarafından da tarihi konusunda bilgiler verildi. Göbeklitepe’deki tarihi kalıntıları merakla inceleyen öğrenciler, hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.

Yapılan geziden dolayı çok mutlu olduklarını, tarihi yerinde öğrendiklerini ve öğrendikleri tarihi çevrelerine de anlatacaklarını ifade eden öğrenciler, kendilerine bu imkanı tanıdığı için Demirkol’a ve Haliliye Belediyesine teşekkür ettiklerini söyledi. (HABER MERKEZİ)