İbrahim Sadri ile şiir dinletisi

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Hasbihal Gençlik Sohbetleri etkinliği kapsamında şair İbrahim Sadri Şanlıurfa’da gençlerle buluştu.

22 / 03 / 2017 12:13

Şanlıurfa'da "İbrahim Sadri ile Memleketim Merhaba" şiir dinletisi düzenlendi.

Mehmet Akif İnan Konferans Salonunda gerçekleşen etkinliğe Şanlıurfa Müftüsü İhsan Açık, İl Müdürü Hakan Keşküş, şube müdürleri, Gençlik merkezi müdürleri, Gençlik Merkezi gönüllüleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Keşküş, bir konuşma yaptı.

“MEMLEKETİMİZİ GÜÇLÜ MİLLET OLUŞTURUYOR”

Vatanı ve bayrağı için göğsünü düşmanlara karşı geren bir millet olduklarını vurgulayan İl Müdürü Keşküş, memleketin her şeyden kıymetli olduğunu söyledi.

Şair Sadri ile memleket sevdasını hasbıhal edeceklerini sözlerine ekleyen İl Müdürü Keşküş, “Memleketim,  öyle kıymetli, öyle değerli bir cümle ki. Benim memleketimi kahramanlar, yiğitler ve güçlü millet oluşturuyor. Çanakkale savaşında vatanını hainlere karşı korumak için arkasına dönüp bakmadan ölüme koşan Türk evlatları gibi 15 Temmuz gecesi korkmadan, arkalarına bakmadan tankların önüne bedenini seren gençler bu vatanı oluşturuyor. Bugün burada memleket sevdasını, bayrak ve vatan aşkını memleketimizin çocuğu güçlü şairimiz İbrahim Sadri ile hasbihal edeceğiz.    Rabbim bu milletimizi, bu bayrağımızı, bu memleketimizi ve İslam dinimizi İslam düşmanları ve bozguncu bütün terör örgütlerinden muhafaza eylesin” dedi.

Gençlerle bir bütün oluşturan İbrahim Sadri ve ekibi vatan, bayrak ve memleket sevgisini anlatan şiirleri seslendirirken gençler zaman zaman Sadri'nin okuduğu şiirlere eşlik etti.

Düzenlenen program İl Müdürü Keşküş’ün Şair İbrahim Sadri’ye hediye takdimi ve hatıra fotoğrafı ile son buldu.

(HABER MERKEZİ)