KALEMDER de Hollanda’yı kınadı

KALEMDER Başkanı Göçmez, “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Fatma Betül Sayan Kaya’ya yapılan ırkçı ve faşizan saldırı hiç bir uluslararası hukuk kurallarıyla bağdaşmadığı gibi, evrensel kadın hakları açısından da hiç bir şekilde kabul edilemez bir durumdur” dedi.

16 / 03 / 2017 11:09

Hollanda’nın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’ya yönelik tavrına tepkiler gelmeye devam ediyor. Bu kapsamda yazılı bir açıklama yapan KALEMDER Başkanı Abdullah Göçmez, Avrupa ülkelerinin son zamanda insanlığın utanç kaynağı haline geldiğini ifade etti. Avrupa’nın maskesinin bir kez daha düştüğünü kaydeden Göçmez, “Medeniyet safsataları haykıran Batı bugün Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Fatma Betül Sayan Kaya hanımefendiye uygulamış olduğu gayri insani, gayri ahlaki, gayri medeni ve gayri hukuki tutum ve davranışları ile ne kadar alçak olduklarını göstermiştir. Son zamanlarda Avrupa ülkelerinde yükselen İslamofobi ve ırkçılık söylemleri adeta insanlığın utanç kaynağı ve çağımızın vebası haline gelmiştir. Buradan Avrupa vampirlerine haykırıyorum ve diyorum ki senin Medeniyetin menfaat ve faşistlik üzerine bina edilmiştir, insaniyet i Kübra olan İslamiyet inancında ise hiç bir ırkın veya milletin başka bir ırkın veya milletin karşısında üstünlüğü söz konusu değildir ve olamaz da” dedi.


IRKÇI SÖYLEMLER

“Son dönemlerde birçok Avrupa ülkesinde yaşayan Müslümanların ve ibadethanelerinin ırkçı söylemlerle, saldırı ve şiddete maruz kalmaları insanlık adına utanç vericidir” diyen Göçmez, “Olayın daha da utanç verici tarafı ise bu ırkçı ve faşist hareketlere ülke yöneticilerinin de dâhil olmasıdır. Kendilerini insan hakları, özgürlükler ve demokrasinin beşiği olarak gösteren bu ülkelerin son dönemlerde ülkemiz aleyhinde faaliyet gösteren terör örgütlerine kucak açmaları kabul edilemez bir durumdur. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Fatma Betül Sayan Kaya’ya yapılan ırkçı ve faşizan saldırı hiç bir uluslararası hukuk kurallarıyla bağdaşmadığı gibi, evrensel kadın hakları açısından da hiç bir şekilde kabul edilemez bir durumdur.  KALEMDER üyeleri olarak, kendilerini medeniyetin beşiği olarak gören sözüm ona Medeni Avrupa’nın, Türkiye aleyhine düşmanca söylem ve eylemlerine karşı milletinin ve devletinin yanındadır. Bizler KALEMDER olarak tüm dünyadaki sivil toplum örgütlerini Hollanda’nın bu ırkçı davranışlarını protesto etmeye davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 (HABER MERKEZİ)