Narlıdere Kavşağının trafiğe açılacağı tarih açıklandı

Büyükşehir Belediyesi, kentin en işlek yolu olan Şanlıurfa-Diyarbakır güzergahında başlattığı Narlıdere köprülü kavşak çalışmalarına devam ediyor.

01 / 02 / 2018 16:44

Narlıdere köprülü kavşak çalışmalarında  üst kirişlerinin monte aşamasına gelindi. 

TARİHİ AÇIKLADI

Çalışmaları yerinde inceleyerek teknik ekipten bilgi alan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi,projenin çok hızlı bir şekilde ilerlediğini belirterek "Şanlıurfa ulaşımının kuzeye açılmasında büyük önemi olan Gap Bulvarı ve Diyarbakır yolunda sorunsuz ve konforlu bir akış sağlanması için planladığımız köprülü kavşakların yapılması büyük bir önem arz ediyor. Köprülü kavşağımızın kirişleri atılıyor. Çevreye verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı vatandaşlarımızın anlayışla karşılamasını bekliyoruz. Köprülü kavşağımız tamamlandığında şehrimize katacağı  artıların daha fazla olacağını biliyoruz. Şanlıurfa'mız için çalışıyoruz, ilk geldiğimiz zamanlar hemen işe koyularak projelerimizi masaya yatırarak kaynak bulma noktasında başladık. Projemizin yüzde 50'si tamamlanmış bulunmakta Allahın izni ile mart ayında trafik akışını sağlayacağız" şeklinde konuştu.

Ayrıca yapımı devam eden Narlıdere köprülü kavşağının tamamlanması ile birlikte Çardaklıkaya Bulvarı ile Kolsuzoğlu Bulvarı 430 metrelik art germe bir viyadükle bağlanacak. Diyarbakır Yolu güzergahı ise dal-geç şeklinde olacak ve tüm proje yan yollarıyla beraber 3 katlı olarak inşa edilecek. (HABER MERKEZİ)