Narlıdere trafiğe açılıyor, çevik kuvvet kapatılıyor

11 Nisan günü köprülü kavşak yapımı için Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağı trafiğe kapatılacak ve ulaşım yan yollardan sağlanacak. Aynı gün Narlıdere Kavşağı da trafiğe açılacak.

10 / 04 / 2018 10:06

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapımına başlanan Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağın yapım çalışmaları öncesi alternatif olarak planlanan ara yollarda asfaltlama çalışmaları başladı. Türkiye’nin en büyük köprülü kavşağı olma özelliği taşıyan çevik kuvvet köprülü kavşağının bitmesiyle birlikte Şanlıurfa-Diyarbakır yolu güzergâhı rahat bir şekilde nefes alacak. Altyapı çalışmalarının tamamlanması ile birlikte başlatılan asfaltlama çalışmalarını yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, 11 Nisan’da çevik kuvvet kavşağında trafiğin yeni yapılan yan yollardan verileceğini belirtti.

NARLI DERE KÖPRÜLÜ KAVŞAĞI 11 NİSAN’DA TRAFİĞE AÇILIYOR

Burada bir açıklamada bulunan Çiftçi, “Belediyemizin Şanlıurfa-Diyarbakır yolunda araçların transit geçişlerini sağlamak için var gücüyle başlattığı Narlıdere katlı köprülü kavşağındaki çalışmalarını sürdürüyor. Allah’ın izni ile alt kısmını 11 Nisan da araç trafiğine açacağız. Trafiği gelecek anlamında Şanlıurfa’nın vizyonunu görerek ve kalkınan şehri güçlü projelerle geleceğe taşıyoruz. Bu projelerimiz Şanlıurfa kadrolarımızın eserleridir” şeklinde konuştu.

“AÇILIŞLARA TÜM ŞANLIURFALILARI DAVET EDİYORUZ”

“Büyükşehir Belediyesi’nin Şanlıurfa’nın geleceğine yön veriyor” diyen Başkan Nihat Çiftçi,  “Allah’ın izni ile 11 Nisan’da Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Ahmet Eşref Fakıbaba ile Kalkınma Bakanımız Lütfi Elvan’ın katılımı ile açılışlarımızı yapacağız. Tüm Şanlıurfalı kardeşlerimi davet ediyorum. Her şeyi Şanlıurfalı kardeşlerimiz için yapıyoruz” dedi. (HABER MERKEZİ)