Ramazan Urfa'da yaşanır!

Şanlıurfa Müftülüğü tarafından hazırlatılan ve 'Ramazan Urfa'da yaşanır' vurgusunun yapıldığı tanıtım videosu büyük beğeni topladı.

16 / 05 / 2018 11:37

Bin aydan daha hayırlı olduğuna inanılan 11 Ayın Sultanı Ramazan geldi. Şanlıurfa İl Müftülüğü de bu yıl "Ramazan Urfa'da yaşanır" sloganıyla bir video hazırladı. "Ramazan paylaşmaktır duygusu" ile hazırlanan videoda küçük bir çocuğun yaşlı bir kadına yemek götürmesini anlatıyor. Ramazan ayının manevi ruhunu Urfa’nın sokakları, çarşıları, manevi ve tarihi yerleri ile anlatan filmde komşuluk ve paylaşmak duygusu öne çıkıyor.

MÜFTÜDEN "PAYLAŞMAK" VURGUSU

Konuya dair açıklama yapan Şanlıurfa Müftüsü İhsan Açık Reklam ile ilgili şunları söyledi:

"Daha önce de Türkiye’de bir ilk olan Ezanla Diriliş Filmi ile başlayan Şanlıurfa’mızı hem tarihi, manevi ve kültürü ile tanıtmaya çalıştık. Ulusal anlamda çok ses getirdi çünkü bir ilkti ve bu ilk çalışmanın Şanlıurfa’dan yayılması şehrimizi her anlamda tanıtmanın önemli basamaklarından biriydi. Ramazan Urfa’da yaşanır ruhunu da bu tanıtım filmiyle anlatmaya çalıştık. İstikbalin köklerde olduğunu ve küçüklerin büyükler ile paylaşmanın duygusunu anlatmak yaşatmak bizim en baştaki görevimizdir. Peki neleri paylaşacağız? Ramazan-ı paylaşmak, ibadeti paylaşmak, bilgiyi paylaşmak, şefkati paylaşmak, sevgiyi paylaşmak, hüznü paylaşmak, sabrı paylaşmak, emeği paylaşmak, sofrayı paylaşmak... Paylaşmak kardeşliğimizi pekiştirecek ve dostlarımızı hatırlatacaktır" dedi.

Bu yılki Ramazan temasının israf olduğuna dikkat çeken Müftü Açık, "Paylaşmanın olmadığı yerde bencillik olduğu için bunun sonucu olarak da her şeyin israfı olacaktır. Bu sebeple 'Paylaşalım İsraf etmeyelim.' Allah israf edenleri sevmez" açıklamasında bulundu. (HABER MERKEZİ)