Sağanak gitti, etkisi hala sürüyor!

Şanlıurfa'da etkili olan dolu yağışı ve sağanak hayatı olumsuz etkiledi. Bazı evlerin duvarları yıkıldı, ağaçlar devrildi, su baskınları oldu. Vatandaşlar sağanağın mağduriyetini gidermeye çalışıyor.

13 / 04 / 2018 10:34

Şanlıurfa'da önceki gün öğle saatlerinde başlayan ve akşama doğru şehri terk eden dolu yağışı ve sağanak hayatı olumsuz etkiledi. Bazı evlerin duvarları yıkıldı, ağaçlar devrildi, su baskınları oldu. Vatandaşlar sağanağın mağduriyetini gidermeye çalışıyor.

Kent merkezi ile Suruç ve Birecik ilçelerinde önceki gün öğle saatlerinde dolu yağışı ve sağanak etkili oldu. Aniden başlayan yağış nedeniyle vatandaşlar ile sürücüler zor anlar yaşadı. Dolu ve sağanak nedeniyle bazı yollar ve alt geçitler sular altında kaldı. Suruç ilçesinde de yağışla birlikte şiddetli rüzgar ağaçları yerinden söktü. Bazı evlerde maddi hasar meydana geldi. Birecik'te de tarım arazileri büyük hasar gördü. Fıstık bahçeleri sular altında kalırken, yaklaşık 15 dakika süren dolu yağışında cadde ve sokaklar beyaza büründü, yayalar yürümekte ve sürücüler araçlarıyla ilerlemekte güçlük çekti. Tıkanan rögarlar yüzünden de bazı ev ve iş yerlerini de su bastı. Vatandaşlar, önceki gün etkisini gösteren ve aynı gün içinde kenti terk eden sağanağın ardından hayatı normale döndürmek için hasar tespiti yapıp onarım çalışmalarına başladı. (HABER MERKEZİ)