Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı 'Altın Palmiye'de yarışıyor!

Türkiye Altın Palmiye Ödülleri kapsamında başlatılan halk oylamasında Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi de yer aldı. Çiftçi 'Yılın Büyükşehir Belediyesi' unvanı için diğer 4 Büyükşehir belediye başkanı ile yarışıyor.

23 / 03 / 2017 12:23

Özlem KOÇHAN/İPEKYOL

İlk 3 yıl Mersin'de yapılan Altın Palmiye Ödül Töreni artık Türkiye Altın Palmiye Ödülleri olarak İstanbul'da yapılacak. Ödül töreni kapsamında sinema, tiyatro, müzik, tv ve dizi, medya ve basın, kategorilerinde şahıs yada kuruluşlar yılın en iyisi olabilmek adına yarışıyor. Bu kapsamda internet üzerinden halk oylaması anketi başlatıldı. Ankette yerel yönetimler ile Büyükşehir Belediye Başkanlarına dair de 2 kategori yer aldı. "Yılın Büyükşehir Belediyesi" kategorisinde Şanlıurfa'yı yakından ilgilendiren bir isim de bulunuyor.


NİHAT ÇİFTÇİ DE ANKETTE

5 Büyükşehir belediye başkanının yer aldığı ankette Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi de  'Yılın Büyükşehir Belediyesi' unvanı için yarışıyor. Çiftçi'nin rakipleri ise Ankara Büyükşehir Belediyesi Melih Gökçek, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Fatma Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadir Topbaş, İzmir Büyükşehir Belediyesi Aziz Kocaoğlu.


OYLAMA NE ZAMAN SONA ERECEK?

Halk oylamasının bitmesine ise yalnızca 29 gün kaldı. 20 Nisan 2017'de halk oylaması bitmiş olacak. Sonuçlar ise 26 Nisan 2017'de açıklanacak.