Şanlıurfa'da otizmli çocuklar doyasıya eğlendi

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü kapsamında Şanlıurfa'da bir dizi programlar gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, otizmli vatandaşların gönüllerince eğlenmesine olanak sağlarken vatandaşları da bu hastalık hakkında bilgilendirdi.

03 / 04 / 2018 10:24

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından şehir genelinde çeşitli etkinlikler düzenledi. Bu kapsamda Şair Nabi Kültür merkezi önünde dans ederek eğlenen otizmli bireyler ardından farkındalık pankartına boyala duvarlarına el izlerini bıraktılar. Düzenlenen programa çok sayıda katılan otizm hastaları ve yakınlarına Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve Eşi Sema Çiftçi, Vali Yardımcısı ve Eyyübiye Kaymakamı Adem Ünal ve Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Bilici eşlik etti. Burada bir konuşma yapan Başkan Nihat Çiftçi, engelsiz bir yaşam için Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman yanlarında olacaklarını belirterek, "Engelli kardeşlerimiz için yaptığımız Engelli Koordinasyon Merkezi onların gittiği bir yer değil hayatı öğrendikleri bir ev niteliğindedir" dedi. Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Bilici ise, “2 Nisan Otizm Farkındalık Gününü kutluyorum. Toplumsal düzeyde haklarınızın bilinmesi ve anlaşılması noktasında bugünün bu önemli konuya vesile olmasını temenni ediyorum. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine bizlere verdiği desteklerden dolayı teşekkürden ediyorum” dedi.

Gerçekleştirilen programın ardından otizm hastaları ve yakınları ile kortej yürüyüşü yapan Başkan Nihat Çiftçi ve gelen konuklar ardından Büyükşehir Belediyesi tarafından Engeli Koordinasyon merkezinde Otistik bireyler için gerçekleştirilen tekerlekli sandalye dağıtım programına geçti. Burada önceden belirlenen 31 otizm hastasına tekerlekli sandalye veren Başkan Nihat Çiftçi, Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman yanlarında olduklarını yeniledi. (HABER MERKEZİ)